siłownia

Warto szukać i być otwartym na różne pomysły, aby uzyskać wsparcie zewnętrzne dla lokalnych projektów. Jeszcze bardziej warto działać razem na rzecz wspólnego dobra. Przekonali się o tym ostatnio wolbromianie, którzy zachęceni przez Dom Kultury, inicjatora akcji, wzięli udział w internetowym głosowaniu w konkursie na dofinansowanie projektu powstania przy wolbromskim basenie ogólnodostępnej, darmowej siłowni.

Projekt wolbromskiego Domu Kultury, który od początku tego roku jest również gospodarzem lokalnego zespołu basenów, ma na celu integrację mieszkańców gminy poprzez zorganizowanie im miejsca do bezpłatnych ćwiczeń. W Wolbromiu istnieje komercyjna siłownia, ale sporo mieszkańców nie ma możliwości finansowych, aby z niej korzystać. Nie wszystkich chętnych interesuje też ćwiczenie na usytuowanej w parku przy zalewie siłowni zewnętrznej. Powstał więc pomysł, by na darmową siłownię wykorzystać wolne pomieszczenie w budynku krytej pływalni. – Chcemy umożliwić wszystkim chętnym taki sam dostęp do uprawiania sportu i dbania o zdrowie i kulturę fizyczną – argumentuje Piotr Gamrot, dyrektor DK.

Szeroko zakrojona akcja informacyjna, zachęcająca do głosowania na wolbromski projekt przyniosła rezultaty. Siłownia powstanie, ponieważ wniosek z Wolbromia najpierw dostał się do ostatecznej rundy rywalizacji, a następnie ją wygrał, dzięki oddanym 19 050 głosom, pokonując ze znaczną przewagą 45 innych projektów w swojej kategorii (Łączenie ludzi). Wygrana w konkursie LECHSTARTERA to grant o wartości 25 tysięcy złotych.

Wolbromianie podjęli również starania o dofinansowanie w podobny sposób dwóch innych projektów. 29 kwietnia rozpocznie się dziesiąta, jubileuszowa edycja programu „Kolorowe Boiska, czyli szkolna pierwsza liga”. Dzięki konkursowi realizowanemu przez FFiL Śnieżka S.A. szkoły podstawowe z całej Polski ponownie zyskają szansę na zdobycie profesjonalnego boiska oraz wielu innych cennych nagród. Na projekt budowy kolorowego boiska przy ZS Pod Lasem w Wolbromiu będzie można głosować tutaj: http://koloroweboiska.pl/glosuj/form. Kolejna akcja, którą mogą wesprzeć lokalni internauci, to projekt złożony do konkursu „Podwórko NIVEA”, o którym już pisaliśmy. Na wolbromską lokalizację w parku przy ul. Krakowskiej do końca czerwca można głosować tutaj: http://ext14.nivea.pl/49/nivea-podworka2016/lokalizacja/233.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o