Powiat

Na początku stycznia br. przedszkola w powiecie olkuskim odwiedzili dzielnicowi z komendy i komisariatów w Kluczach, Bukownie i Wolbromiu. Spotkania z dziećmi odbywały się w ramach projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego pod nazwą „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje”. Podczas wizyty dzielnicowi przekazywali dzieciom laurki przygotowane przez małopolskich policjantów, na których oprócz życzeń z okazji Dnia Babci i Dziadka znajdowały się treści informacyjno – profilaktyczne skierowane do seniorów.

Laurki zostały wykonane w ramach programu edukacyjnego, którego celem było  zwrócenie uwagi na zagrożenia, na które mogą być narażone osoby starsze. Seniorzy często padają ofiarami oszustw metodami  „na wnuczka” czy ‘’na policjanta”, dlatego niezwykle ważna jest ich edukacja. Przedszkola z powiatu olkuskiego chętnie włączyły się w te działania. W Miejskim Przedszkolu w Bukownie dzieci z dużym zaangażowaniem przygotowały specjalne rysunki dla swoich dziadków i babć, które znalazły się na laurkach profilaktycznych. W ten sposób przestrzegały swoich najbliższych przed potencjalnymi zagrożeniami ze strony oszustów. W Przedszkolu w Bukownie projekt realizowany był na wiele sposobów.  Nauczyciele przygotowali ciekawe lekcje na temat oszustw. Był  teatrzyk, opowiadano o metodach działania oszustów, wykorzystano prezentację multimedialne przygotowane dla najmłodszych, filmiki edukacyjne, a także różnego rodzaju zabawy edukacyjne.

Dzięki projektowi „Wnuczka, wnuczek edukuje – babcia dziadek się stosuje” dzieci nie tylko uczą się rozpoznawać niebezpieczeństwa i reagują na potrzeby innych ludzi, ale są również gotowe do działania na rzecz poprawy  bezpieczeństwa seniorów.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mike
mike
3 lat temu

Pokazali jak znienacka bez żadnej podstawy atakować pałką teleskopową, jak rozpylać gaz w pomieszczeniu, jak karać na podstawie nieistniejących bądź nielegalnych przepisów?