1

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Bydlinie gościła uczestników corocznego Festiwalu Pieśni Legionowej i Żołnierskiej dla szkół podstawowych. Występy młodych wykonawców podziwiali opiekunowie uczniów i zaproszeni goście. Wybór najlepszych wykonawców odbywał się drogą głosowania, do którego nie powoływano jury, lecz głosy oddawali sami wykonawcy i ich opiekunowie. Jak co roku w listopadzie w naszej szkole można było usłyszeć dziecięcy śpiew na żołnierską nutę. Przyjechali do nas uczniowie szkół podstawowych z całej gminy, a także sympatycy naszego konkursu z Dłużca. Byli też rodzice i zaproszeni goście. Wszystkie występy wzbudziły uznanie publiczności, ale serca słuchaczy skradły siostry ze Szkoły Podstawowej w Jaroszowcu, Paulina i Kinga Kasprzyk, które wzruszająco zaśpiewały piosenkę pt. „Rozkwitały pąki białych róż” i to one zajęły pierwsze miejsce – informują organizatorzy festiwalu: dyrektor szkoły Paweł Milanowski oraz nauczycielki Agata Grzanka, Elwira Kulawik i Iwona Dyczewska.

2
Opiekunem zwycięskiego duetu był Ryszard Smaruj, który akompaniował młodym wokalistkom na gitarze. Drugie miejsce na festiwalu zajął zespół „Kluczyki” ze Szkoły Podstawowej w Kluczach, który przygotowała Martyna Smaruj. Partie solowe podczas występu miała Nadia D’Occio, uczennica klasy IV a w Kluczach. Zespół „Kluczyki” zachwycił głosujących pięknym, dojrzałym wykonaniem piosenki zatytułowanej „11 Listopada”.

3

Wielką sympatię, wykonaniem piosenki „Jeśli nie wrócę”, zyskał również uroczy duet, który tworzą Aleksandra Kucińska i Anna Pietrzak z Ryczówka. Dziewczynki zostały przygotowane do występu przez Elżbietę Muchę.

Oprócz przyznania trzech czołowych miejsc, na festiwalu pojawiło się również jedno wyróżnienie, które otrzymał zespół wokalny „Fermata” ze Szkoły Podstawowej w Chechle za przykuwające uwagę wykonanie utworu „Dziś idę walczyć mamo”. Opiekunem zespołu jest Monika Zalewska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i ich opiekunom za zaangażowanie i poświęcony czas. Zapraszamy do nas za rok – mówią organizatorzy festiwalu w Bydlinie.

4
W tegorocznej edycji wystąpiło ośmiu wykonawców. Oprócz nagrodzonych zespołów i wyróżnionego, na scenie zaśpiewali także: Trio z Rodak – Alicja Wodarska, Monika Baca i Wiktoria Kożuch (opiekun: Iwona Barczyk), zespół ze Szkoły Podstawowej w Dłużcu, który na czas występu wokalnego przygotował także małą inscenizację (przygotowanie zespołu: Stanisław Osmenda) i zespół wokalny z Bydllina (przygotowany przez Elwirę Kulawik). Jedynym wykonawcą solowym na festiwalu była Nikola Białas, uczennica Szkoły Podstawowej w Kwaśniowie (opiekunem wykonawczyni była Dorota Kardynał).

5

Oprócz wykonawców biorących udział w konkursie na scenie pojawili się także laureaci ubiegłorocznego festiwalu.

Gośćmi wydarzenia byli m.in. Wójt Gminy Norbert Bień, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Mirosław Macek, Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty Jarosława Kraszewska, a także księża: ks. Krzysztof Słomian – proboszcz parafii Bydlin i ks. Roman Wojtan.

Rafał Jaworski/UG Klucze

6

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze