aktywność 50 plus

 

W tym miesiącu dobiega końca projekt Stowarzyszenia Babiniec pn. „Aktywny Senior 50+” dofinansowany ze środków Województwa Małopolskiego. W ramach projektu odbyły się różnorodne zajęcia skierowane do osób 50+ z gminy Klucze. Między innymi były to zajęcia nakierowane na zdrowy styl życia, które zawierały następujące bloki tematyczne: Naucz się dbać o zdrowie – spotkania z lekarzem, warsztaty z dietetykiem i psychologiem, spotkania kulinarne czy profilaktyka typowych chorób wieku starszego. Ponadto odbyły się zajęcia z rehabilitantem i ratownikiem medycznym w ramach bloku „Aktywność 50+” – informują realizatorzy projektu.

Dla uczestników projektu zorganizowano ponadto cykl porad, m.in. pod hasłem „senior i prawo”, a także dotyczących treningu pamięci czy zajęć integracyjnych.
Podsumowaniem projektu był zorganizowany 1 października Dzień Zdrowia, w którym uczestniczyło ponad 100 osób. Można było podczas niego skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych, prelekcji lekarza oraz doradztwa prawnego i ekonomicznego.

Harmonogram zajęć w ramach projektu w tym miesiącu wygląda następująco:

09.11.2016 godz. 9:00 – kulinaria
16.11.2016 godz. 9:00 – „Naucz się dbać o zdrowie” – spotkanie z lekarzem
23.11.2016 godz. 9:00 – „Naucz się dbać o zdrowie” – spotkanie z lekarzem
30.11.2016 godz. 9:00 – Spotkanie integracyjne – Andrzejki

UG Klucze

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze