kkw1rem

Głównie takimi słowami określana jest  położona właśnie nawierzchnia na ul. króla Kazimierza Wielkiego. Tym razem nowy asfalt pojawił się na odcinku od dworca PKP do starego cmentarza. Trzy lata po gruntownej modernizacji tego odcinka ulicy. Pytanie, ile razy i z jakim efektem drogowcy będą poprawiać swoją pracę?

– Władze położyły nowy asfalt… no, może nie asfalt – nową nawierzchnię od starego cmentarza do Sklepu „Nasz”. Studzienki – jakieś 8 – 10 cm poniżej asfaltu? Kto płacił za taką fuszerkę? Teraz będąkkw2rem wycinali dziury i podnosili studzienki, których jest tak ze trzydzieści – pisze jeden z internautów na naszym forum.

Kompleksowy remont tego odcinka był wykonany w 2008 roku. Frezowanie asfaltu i kładzenie nawierzchni piesi i kierowcy odczuli już w czerwcu, kiedy to drogowcy zajmowali się odcinkiem ulicy od dworca do Polnej. Szefostwo Zarządu Drogowego w Olkuszu wyjaśnia, że położona właśnie nawierzchnia to dalszy ciąg robót gwarancyjnych, za które powiat nie płaci. Patrząc na poprawiona ulicę, trudno chwalić wykonawcę za staranność. – Wystąpimy do wykonawcy, aby wyregulował studzienki, oczywiście również w ramach prac gwarancyjnych – zapewnia p. o. dyrektora Zarządu Drogowego Paweł Pacuń. 

Piesi skarżyli się też na sposób kładzenia nowej nawierzchni. – Smród był niemiłosierny. Było gorąco, a panowie wylali na ulicę jakieś „lepidło” i posypali to standardowo żwirkiem. Trudno to nazwać asfaltem. Nie sposób było przejść przez ulicę jeszcze kilka dni później, bo wszystko się lepiło do butów, kamyki odpryskiwały, opony samochodowe też były oblepione. Jednym słowem dramat! A teraz ta nawierzchnia jakoś dziwnie wygląda – napisała do nas olkuszanka.

Szef olkuskiego Zarządu Drogowego wyjaśnia, że teraz wyremontowany odcinek ulicy jest bardziej odporny na skutki zjawisk atmosferycznych. – W ramach prac gwarancyjnych na położonej uprzednio nawierzchni drogi została ułożona jeszcze cienka nawierzchnia emulsyjna, która poprawia szorstkość i zmniejsza poziom hałasu. Jest to również rodzaj zabezpieczenia przed wnikaniem wody opadowej w ewentualne szczeliny i pęknięcia. I co ważne, jest na tyle elastyczna, że nie powinny pojawiać się na niej pękniecia – mówi Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator
obserwator
12 lat temu

buraczane miasto syf głód i supermarkety

Gaucho
Gaucho
12 lat temu

… to ja już idę spać, aby inni też mogli 😉

Gospodarz Domu
Gospodarz Domu
12 lat temu

[quote name=”berni”] … Szkoda że ty nie startowałeś na burmistrza. Myślę, że poprzeć byśmy cię poparli, ale szybko szykowalibyśmy trampolinę, żebyś miękko spadł. Szkoda gadać.[/quote]

Berni, ktoś tu niedawno zauważył, że dlatego nie startował na burmistrza gdyż za bardzo Olkusz kocha. Po prostu ten ktoś Olkusz kocha ale nie potrafi rządzić.
Rzepka miał okazję na własnej skórze upewnić się przez cztery lata, że rządzić nie potrafi, pchając się ponownie na urząd burmistrza tak naprawdę udowodnił, że zależy mu wyłącznie na stołku, a nie na Olkuszu. Co kocha burmistrz jest jego sprawą, z tego co widzę, najbardziej bazylikę i organy Hummla.

Berni, gospodarz, to ma być gospodarz, a nie jakaś święta MAMAŁYJA!

berni
berni
12 lat temu

[quote name=”Gospodarz Domu”] Mnie, jako mieszkańca Olkusza g. obchodzi kto za co jest odpowiedzialny. Przy wieździe do miasta z każdej strony stoją tabliczki OLKUSZ, a burmistrz został wybrany jako burmistrz OLKUSZA. a nie tego lub tamtego zakamarka. W Olkuszu wszędzie jest syf, bo mamy złych gospodarzy – nieudolnych burmistrzów.[/quote]
Coż za wspaniały wywód. To tak, jakby administratora bloku nr 1 przy ul. Kochanowskiego oskrżać o to, że w bloku przy Orzeszkowej jest brudno. Szkofda że ty nie startowałeś na burmistrza. Myślę, że poprzeć byśmy cię poparli, ale szybko szykowlaibyśmy trampolinę, żebyś miękko spadł. Szkoda gadać.

observatoreilcusiano
observatoreilcusiano
12 lat temu

[quote name=”Gospodarz Domu, berni”]
To starosta też jest katechetą? Zachowajmy zdrowy rozsądek w krytykowaniu […] będą mieli słuszne pretensje do mnie, GOSPODARZA, który nie zadbał o to, aby wszystko hulało jak należy. [/quote]

W Olkuszu jedyne co hula jak należy to bazylika i organy Hummla 😆

Gospodarz Domu
Gospodarz Domu
12 lat temu

[quote name=”berni”]
To starosta też jest katechetą? […] Zachowajmy zdrowy rozsądek w krytykowaniu.[/quote]

Na drzwiach wejściowych mojego domu wisi tabliczka z moim nazwiskiem i to ja odpowiadam za to, co za progiem. Hydraulik odpowiada za wodę z kranu, elektryk, czy żarówki świecą, a gazownia za to, jaki leci gaz.

Jeżeli w domu coś jest nie tak, to liczni domownicy będą mieli słuszne pretensje do mnie, GOSPODARZA, który nie zadbał o to, aby wszystko hulało jak należy.

Mnie, jako mieszkańca Olkusza g. obchodzi kto za co jest odpowiedzialny. Przy wieździe do miasta z każdej strony stoją tabliczki OLKUSZ, a burmistrz został wybrany jako burmistrz OLKUSZA. a nie tego lub tamtego zakamarka.

W Olkuszu wszędzie jest syf, bo mamy złych gospodarzy – nieudolnych burmistrzów.

Gospodarz Domu
Gospodarz Domu
12 lat temu

[quote name=”berni”]
To starosta też jest katechetą? […] Zachowajmy zdrowy rozsądek w krytykowaniu.[/quote]

Na moich drzwiach wejściowych wisi tabliczka z moim nazwiskiem i to ja odpowiadam za to, co za progiem. Hydraulik odpowiada za to, co leci z kranu, elektryk za to, czy żarówki świecą, a gazownia za to, jaki leci gaz.

Jeżeli w domu coś jest nie tak, to liczni domownicy będą mieli słuszne pretensje do mnie, GOSPODARZA, który nie zadbał o to, aby wszystko hulało jak należy.

Mnie, jako mieszkańca Olkusza g. obchodzi kto za co jest odpowiedzialny. Przy wieździe do Olkusza z każdej strony stoją tabliczki OLKUSZ, a burmistrz został wybrany jako burmistrz OLKUSZA. a nie tego lub tamtego zakamarka.

W Olkuszu wszędzie jest syf, bo mamy złych gospodarzy – nieudolnych burmistrzów.

berni
berni
12 lat temu

[quote name=”Olkuszaninek”]W Olkuszu też rządzi kościół, też proboszczowie i też KATECHETA, i dlatego Olkusz w niczym nie różni się od zabitej dechami wiochy![/quote]
To starosta też jest katechetą? Bo mylisz kolego pojęcia. Droga K. K. Wielkiego to powiatowa inwestycja, a nie gminna. Można Rzepkę lubić bądź nie, ale bez przesady. Zaraz przypiszesz mu to, że w lipcu deszcz pada cały czas. Zachowajmy zdrowy rozsądek w krytykowaniu.

observatoreilcusiano
observatoreilcusiano
12 lat temu

[quote name=”Ućciwy”]

Olkuska prokuratura i olkuska władza z jednej ulepieni są GLINY! Zapomnij![/quote]
co racja to racja . W Olkuszu zaczynają się panoszyć rodzinne klany .

Ućciwy
Ućciwy
12 lat temu

[quote name=”Krzychu”]Takie postępowanie, to moim skromnym zdaniem, zadanie dla prokuratury. Marnotrawione są pieniądze publiczne, nasze pieniądze, których nie ma na szpitale, edukację młodych, nie ma na zabezpieczenia socjalne potrzebujących, a marnotrawi się je w taki sposób ![/quote]

Olkuska prokuratura i olkuska władza z jednej ulepieni są GLINY! Zapomnij!

Krzychu
Krzychu
12 lat temu

Takie postępowanie, to moim skromnym zdaniem, zadanie dla prokuratury. Marnotrawione są pieniądze publiczne, nasze pieniądze, których nie ma na szpitale, edukację młodych, nie ma na zabezpieczenia socjalne potrzebujących, a marnotrawi się je w taki sposób !

Olkuszaninek
Olkuszaninek
12 lat temu

W Olkuszu też rządzi kościół, też proboszczowie i też KATECHETA, i dlatego Olkusz w niczym nie różni się od zabitej dechami wiochy!

Kumaty
Kumaty
12 lat temu

[quote name=”Kumaty”][quote name=”wieś-manka”]Olkuszanie, nie narzekajcie. U Was, w mieście chociaż usiłują coś robić… wsie leżą odłogiem…cóż, podobno podatki mamy mniejsze 🙂 Ale że za benzynę płacimy tyle samo, a jeździmy po gorszych drogach to o tym już nikt nie pamięta :sad[/quote]

… chciałbym jeszcze uzupełnić, że na wsiach rządzą: PRYMITYWNY KOŚCIÓŁ, PRYMITYWNI PROBOSZCZOWIE, i PRYMITYWNI KATECHECI… i najwyższy czas, prymitywna wiocho, abyście zdali sobie z tego sprawę! 😆

Kumaty
Kumaty
12 lat temu

[quote name=”wieś-manka”]Olkuszanie, nie narzekajcie. U Was, w mieście chociaż usiłują coś robić… wsie leżą odłogiem…cóż, podobno podatki mamy mniejsze 🙂 Ale że za benzynę płacimy tyle samo, a jeździmy po gorszych drogach to o tym już nikt nie pamięta :sad[/quote]

Wieś-manko, same(i) jesteście sobie winni. Na wsiach rządzi kościół, proboszczowie i katecheci, a w szkołach rządzą sitwy, klany i kolesiostwo, więc dzieci, waszą przyszłość, też macie głupie. Choćby taki Łosiek. Olkuska władza szkolna ma cykora, bo się głupiej wiochy boi, i właściwie trudno jest się jej dziwić. Niewtajemniczeni i naiwni mogliby wam wierzyć i współczuć, ale ja wam nie współczuję. „Wiocha” rządzi się swoimi prawami, wiocha to wiocha. Wiocho powstań z kolan, wiocho zacznij myśleć głową, i jak cię wiocho proszę, nie narzekaj, bo SAMA JESTEŚ SOBIE WINNA 😐

m
m
12 lat temu

BTW

Technologia corocznej wycinki asfaltu wokół studzienek i łatanie dziur dotarła już z ul. 20 straconych do centrum miasta WOW! 😆

Młody
Młody
12 lat temu

[quote name=”m”]Masakra… gratuluję poczucia humoru P. Pawłowi Pacuń[/quote]

A ja ubolewam nad ignorancją decydentów w naszym Olkuszu …

wieś-manka
wieś-manka
12 lat temu

Olkuszanie, nie narzekajcie. U Was, w mieście chociaż usiłują coś robić… wsie leżą odłogiem…cóż, podobno podatki mamy mniejsze 🙂 Ale że za benzynę płacimy tyle samo, a jeździmy po gorszych drogach to o tym już nikt nie pamięta :sad

m
m
12 lat temu

Masakra… gratuluję poczucia humoru P. Pawłowi Pacuń

Ten który zrozumiał
Ten który zrozumiał
12 lat temu

Szanowni Olkuszanie. Wy nie możecie narzekać na krzywe lub dziurawe drogi, kiepskie skrzyżowania i rozkopany rynek. Nie możecie narzekać na brak parkingów… i nieudolność władzy. Władza dała wam w prezencie coś bardzo cennego, coś, co ukoi wszystkie wasze troski… bazylikę i organy Hummla, na wieki wieków, Amen.

Ku Klux Kran
Ku Klux Kran
12 lat temu

.
Proponuję zmienić nazwę miasta z OLKUSZ na NIEDASIĘ.
– Gdzie mieszkasz?
– w NIEDASIĘ
– Gdzie pracujesz?
– w NIEDASIĘ

NIEDASIĘ… i wszystko będzie dla wszystkich jasne 🙂

Młocka
Młocka
12 lat temu

.
A czy nie byłoby rozsądniej zwinąć ten nasz Olkusz jak dywan, i wywieźć go na dwa lata do Jaworzna? Tam by nasze miasto podlepili, podreperowali, i z instrukcją obsługi oddali spowrotem?!

Mucka
Mucka
12 lat temu

Paranoja! takie dziadostwo z emulsji i na to kamyczek zamiast sfrezowac i położyć nową warstwe. I jeszcze będzie ludziom głupote wciskał ze ten szajs jest lepszy