Klucze

Hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kluczach została już oddana do użytku. Niebawem odbędą się tam pierwsze zajęcia wychowania fizycznego.

Jak już pisaliśmy, w nowym obiekcie można grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, futsal, badminton oraz tenisa. W hali prowadzone będą zajęcia przewidziane w programach szkolnych, m. in. gimnastyczne i ogólnorozwojowe. Zostały też zakupione maty do uprawiania zapasów, judo i innych sportów walki. W hali mieści się również mniejsza sala do zajęć ruchowych i siłowych, szatnie, pomieszczenia socjalne oraz gabinety i magazyny. Obiekt jest ogólnodostępny – dla uczniów, klubów sportowych i wszystkich chętnych mieszkańców.

– Budowa hali była planowana od 30 lat. Wspólnie z Radą Gminy podjęliśmy odważne wyzwanie, które zakończyło się sukcesem. Cieszymy się, że wreszcie inwestycję udało się zrealizować. Mamy nadzieję, że hala będzie dobrze służyć dzieciom, młodzieży i wszystkim mieszkańcom gminy. Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe do zrealizowania, gdyby nie środki zewnętrzne – mówi Wójt Gminy Klucze Norbert Bień.

Przypomnijmy, że halę wybudowało wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjne „ŁĘGPRZEM” Sp. z o. o. z Krakowa. Koszt brutto inwestycji wynosi ponad 17 mln złotych. Gmina pozyskała na tę inwestycję 1 mln złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa, 5 mln złotych z ministerialnego programu „Sportowa Polska” oraz 4 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe środki to wkład własny gminy.

Po ubiegłotygodniowym Orszaku Trzech Króli, który zakończył się właśnie w szkole podstawowej, mieszkańcy mieli okazję obejrzeć nową halę.0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze