Klucze

Jest spora szansa, ze hala sportowa, która powstaje przy Szkole Podstawowej w Kluczach, jesienią zostanie oddana do użytku. Roboty idą szybciej niż pierwotnie zakładano.

Przypomnijmy, że w nowym obiekcie będzie można grać w piłkę ręczną, koszykówkę, siatkówkę, futsal, badminton oraz tenisa. Oczywiście w hali prowadzone będą zajęcia przewidziane w programach szkolnych, m.in. gimnastyczne i ogólnorozwojowe. Zostaną też zakupione maty do uprawiania zapasów, judo i innych sportów walki. Projekt obejmuje także mniejszą salę do zajęć ruchowych i siłowych, szatnie, pomieszczenia socjalne oraz gabinety i magazyny. Obiekt ma być ogólnodostępny – dla uczniów, klubów sportowych i wszystkich chętnych mieszkańców. 

 – Biorąc pod uwagę stan robót, prawdopodobnie prace budowlane zakończą się po wakacjach. Wówczas gmina rozpocznie procedurę pozyskania pozwolenia na użytkowanie. Mamy nadzieję, że spodoba się wszystkim użytkownikom. Gmina czyni starania, aby w naszej nowej hali odbyły się zawody jednej z dyscyplin Igrzysk Europejskich – mówi wójt gminy Klucze Norbert Bień.

Halę buduje wyłonione w przetargu Przedsiębiorstwo Budowlano – Produkcyjnego „ŁĘGPRZEM” Sp. z o. o. z Krakowa. Koszt brutto inwestycji wynosi ponad 15,8 mln złotych. Gmina pozyskała na tę inwestycję 1 mln złotych z rezerwy ogólnej budżetu państwa, 5 mln złotych z ministerialnego programu „Sportowa Polska” oraz 4 mln złotych to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Pozostałe środki to wkład własny gminy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze