Nowo wybrani rajcy miejscy Wolbromia spotkali się na pierwszej sesji. Obrady otworzyła najstarsza wiekiem radna- Ewa Kazimierska. Członkowie nowej Rady odebrali z rąk przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej Janiny Szczepankiewicz zaświadczenia o wyborze, złożyli ślubowanie i już mogli przystąpić do pracy.
Najważniejszym punktem obrad był wybór przewodniczącego Rady. Wyłoniono komisję skrutacyjną, której szefem został radny Marian Ligienza, a członkami radni Jadwiga Mizura i Adam Sypień. Głosowaniu zostały poddane dwie kandydatury: Kazimierza Paci i Włodzimierza Żurka. Kandydaci otrzymali po 5 minut na prezentację, po drugie 5 – na pytania z sali i odpowiedzi (z tych nikt nie skorzystał) i przystąpiono do tajnego głosowania.

Dla nikogo właściwie nie było zaskoczeniem, że 13 głosami większościowej koalicji PSL-PiS na przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolbromiu wybrano Włodzimierza Żurka. Jego kontrkandydat zdobył 7 głosów. Jedna radna nie głosowała, ponieważ z ważnych przyczyn nie było jej na sesji.
Następnym punktem obrad miał być wybór zastępców przewodniczącego, ale do niego nie doszło, ponieważ radny Andrzej Gil zgłosił wniosek formalny o przerwanie sesji do 9. grudnia. Będzie to już po rozstrzygnięciu drugiej tury wyborów na stanowisko burmistrza. Wniosek został łatwo przegłosowany 12 głosami „za”, 7 „przeciw i 1 „wstrzymującym” się.
Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze