Płock

Czas na FINAŁ SEZONU! Finał nie byle jaki, bo okraszony meczem barażowym o Ligę Centralną. Po wygraniu zmagań w Grupie B I Ligi Kobiet, Srebrne Lwice poznały rywala w grze o główną sportową premię obecnej kampanii. W niedzielę 19 maja o godz. 18:30 w Hali Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, podopieczne Macieja Haupy zmierzą się z ROKiS Radzymin Marcovią Marki.

Będzie to starcie na linii Mistrz Grupy B vs Mistrz Grupy C. Wstępnie regulamin rozgrywek mówił o Turnieju Mistrzyń z udziałem trzech zespołów, ale ostatecznie nikt z Grupy A nie podjął wyzwania walki o LC. Lider z Gniezna, a dokładniej pierwsza drużyna z pierwszej stolicy Polski, ma na co dzień ORLEN Superligę, natomiast drugi w tabeli SMS ZPRP I Płock, awans zapewnił sobie zgodnie z innymi zapiskami w tymże regulaminie. Przez moment pojawił się temat trzeciej w klasyfikacji ekipy z Kościerzyny, ale ostatecznie i w tym przypadku z grona uczestników Grupy A nie udało się wyłonić uczestnika barażów.

Na polu walki pozostały więc dwa zespoły aspirujące do gry na wyższym poziomie. SPR Olkusz to triumfator Grupy B, gdzie w 14 spotkaniach odniósł 13 zwycięstw, gromadząc na swoim koncie 39 punktów. Jedyną porażkę w sezonie olkuskie szczypiornistki poniosły na własnym terenie ze Zgodą Ruda Śląska. Jeszcze lepiej po sezonie zasadniczym wyglądają statystyki drużyny z Radzymina/Marek, bowiem wychowanki Małgorzaty Buksakowskiej wygrały wszystkie 18 meczów, rzucając w nich ponad 700 bramek, zdecydowanie najwięcej ze wszystkich ekip na szczeblu I Ligi.

Wydaje się jednak, że przy okazji jednego meczu decydującego tak naprawdę o wszystkim, dotychczasowe liczby schodzą na dalszy plan i nie mają większego znaczenia w perspektywie „finałowego” pojedynku, który związkowa centrala wyznaczyła na niedzielny wieczór w płockiej Hali ZTS. W tym konkretnym przypadku o końcowym rozstrzygnięciu i realizacji marzeń jednej z dwóch drużyn, tak samo jak forma sportowa zadecyduje dyspozycja dnia i uśmiech losu.

O poziom emocji towarzyszących spotkaniu możemy być spokojni, tak samo o charakter, jaki zostawią na parkiecie Srebrne Lwice. – Wygraliśmy ligę, ale do realizacji naszego planu na ten sezon brakuje nam jeszcze tego ostatniego zwycięstwa. To co do tej pory wspólnie zrobiliśmy, napawa dumą i jednocześnie dodaje wiary w powodzenie niedzielnej misji jaką mamy do wykonania. Od samego początku mocno wierzyłem w mój zespół, a teraz po tych kilku niełatwych przecież miesiącach, moja wiara jest jeszcze większa. Tworzymy grupę ambitnych ludzi, którzy chcą dążyć do swoich celów – zaznacza trener Haupa.

O zbliżającym się meczu barażowym można by napisać dużo więcej, ale… po co?! To boisko jak zwykle zweryfikuje aspiracje drużyn z Olkusza i Radzymina/Marek. Nam pozostaje jedynie mocno wspierać Srebrne Lwice, czy to z wysokości trybun, czy za pośrednictwem transmisji internetowej, jaką na swoim kanale YouTube przeprowadzi RCS Livestream. Pierwszy gwizdek 19 maja o godz. 18:30. Niech zwycięży i awansuje lepszy!

SPR Olkusz (PK)

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze