budowa

Mieszkańcy osiedla Pomorzany od dawna domagają się budowy chodnika przy głównej ulicy tej części miasta. Mają dosyć chodzenia niebezpiecznymi poboczami, zwłaszcza po zmroku. Nawierzchnia ul. Długiej też pozostawia wiele do życzenia. Władze gminy i powiatu sfinansują brakujący chodnik wraz z odwodnieniem. Wcześniej powstanie tam kanalizacja sanitarna.  

Wkrótce Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olkuszu ogłosi przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej oraz przebudowę sieci wodociągowej na Pomorzanach. Prace zostaną wykonane w ramach projektu „Porządkowanie gospodarki ściekowej w zlewni Białej Przemszy na terenach gmin: Olkusz. Bukowno, Bolesław, Klucze — etap I”. Jeszcze w ubiegłym roku PWiK wnioskował do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o rozszerzenie dofinansowanego z Unii Europejskiej przedsięwzięcia o kilka zadań, w tym właśnie inwestycję na Pomorzanach. Wodociągi uzyskały zgodę, ponieważ po wcześniej rozstrzygniętych przetargach pozostały oszczędności.

Kolejnym etapem prac na Pomorzanach będzie budowa kanalizacji deszczowej, którą zrealizuje powiat. Ostatnio miejscy radni z Olkusza zgodzili się na dofinansowanie tego zadania kwotą nieprzekraczającą 100 tys. złotych. Po wykonaniu kanalizacji na odcinku 800 mb pojawi się nowy chodnik (od posesji nr 18 do posesji nr 82). Jest już gotowy projekt oraz pozwolenie na budowę. Kiedy przedsięwzięcie zostanie zrealizowane? – W związku z tym, że roboty w zakresie budowy chodnika z odwodnieniem w ciągu ul. Długiej kolidują z inwestycją PWiK-u, w bieżącym roku planujemy jedynie realizację robót w zakresie kanalizacji deszczowej. Chodnik natomiast powstanie dopiero po zakończeniu robót w zakresie przebudowy wodociągu i budowy kanalizacji sanitarnej. Jeżeli udałoby się znaleźć środki w budżecie, to jesienią przyszłego roku roboty drogowe, tzn. odwodnienie i chodnik, byłyby gotowe – zapowiada dyrektor Zarządu Drogowego, Paweł Pacuń.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze