Małżonkom czas mija bardzo szybko i nie wiadomo kiedy okazuje się, że są ze sobą 5, 10, 15 czy 50 lat. Wieloletni związek to wspólne rozwiązywanie problemów, przeżywanie smutków i radości, pokonywanie kryzysów. Dlatego zawsze jest co wspominać, a rocznica ślubu jest do tego najlepszą okazją. Tym bardziej jest co świętować, gdy obchodzi się 65. lecie pożycia małżeńskiego. Jedną z niewielu w gminie Wolbrom par małżeńskich, które obchodzą w tym roku żelazną rocznicę ślubu są Anna i Józef Szczepankiewiczowie z Wolbromia, którzy związek małżeński zawarli 26 grudnia 1945 roku. 82-letnia Anna i 85-letni Józef wychowali czworo synów i pięć córek, doczekali się 17 wnucząt i 11 prawnucząt.

Uroczystość niecodziennego jubileuszu odbyła się w rodzinnym gronie, w Gospodzie Pod Lasem. Było niemal jak na małym weselu, bo radość z przeżycia tylu lat ze sobą świętowało aż 40 najbliższych członków rodziny.
– Za trud wychowania i Waszą miłość, za to, że nauczyliście nas miłości, poszanowania i tego, jak sobie pomagać – dziękowały dzieci swoim Rodzicom.

Obok życzeń nie zabrakło kwiatów, okazałego tortu i toastu za kolejne 65 lat. Bardzo miłą niespodzianką była wizyta burmistrza Wolbromia Jana Łaksy, który zacnym Jubilatom, obok okazałego bukietu, wręczył List Gratulacyjny z najserdeczniejszymi życzeniami.

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o