Dziewczyny z pięciu olkuskich podstawówek zmierzyły się w III Mikołajkowym Turniej w Piłce Ręcznej dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Uczennice klas IV i V zagrały w IV LO. Zawodniczki zdobywają sportowe szlify w tej dyscyplinie na dodatkowych lekcjach wychowania fizycznego. Organizatorem turnieju był Szkolny Związek Sportowy i Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Olkusz.

Najbardziej wyrównane mecze stoczyły SP 4-SP Zederman (4-4) i SP 2-SP 3 (4-4). Sporą różnicą bramek wygrała SP 9 z SP 3 (9-3), SP 4 z SP 9 (2-8), SP 4 z SP 3 (0-9) oraz SP 9 z SP Zederman (9-1). Mecze rozgrywano na zasadzie” każdy z każdym”, 2 x 7 minut.
Dużo emocji, zacięta walka i „mikołajkowa” atmosfera – to wszystko towarzyszyło piłkarskim zawodom. Losy turnieju ważyły się do ostatniego meczu. -Impreza, która powoli staje się już tradycją, jest świetną zabawą, ale  stanowi też nie lada wyzwanie sportowe dla zawodniczek. Widać wyraźnie, że inicjatywa klas usportowionych przynosi efekty w postępach młodych adeptek szczypiorniaka. Dziewczynki z klas piątych posiadają już znacznie większe umiejętności od ich młodszych o rok koleżanek, które dopiero zaczynają przygodę z piłką ręczną. Dopełnieniem pracy nauczycieli nad sprawnością dziewczynek w szkołach z rozszerzonym programem piłki ręcznej jest na pewno praca w klubie SPR Olkusz, który na dzień dzisiejszy ma zgłoszone do rozgrywek Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej 2 zespoły młodziczek młodszych z V  i VI  klasy– mówi dyrektor SPR-u Katarzyna Polak.

Turniej, podobnie jak w ubiegłym roku, wygrała drużyna SP 9 w składzie: Adriana Bierlet, Izabela Koźmińska, Sandra Janik, Sandra Czerny, Oliwia Karkosza, Barbara Roterman, Aurelia Musiał, Oliwia Kuropatwa, Aleksandra Rąpała, Dominika Białach, Kamila Mendrek, Angelika Karpała i Paulina Plewa. Opiekunką dziewcząt była Katarzyna Krawczyk. Na drugim miejscu znalazł się zespół z SP 2, pod opieką Małgorzaty Panasiuk: Aleksandra Natkaniec, Oliwia Woźniak, Laura Uniwersał, Julia Chechelska, Karolina Plutka, Katarzyna Wielgorz, Emilia Knap, Laura Nawara, Agnieszka Stach oraz Weronika Barczyk.

Trzecie miejsce na podium zajęły uczennice z SP 3: Julia Różanowska, Julia Piaśnik, Natalia Koruba, Olga Osiecka, Emilia Minor, Maja Kowalska, Ada Banyś, Paulina Stochel, Kamila Osmenda, Martyna Nowak, Klaudia Kajda, Roksana Sygulińska i Wiktoria Wilk. Dziewczyny z SP 3 przygotował Krzysztof Żurek.
Olimpia Bień, Patrycja Byczek, Karolina Klich, Klaudia Kocjan, Paulina Mączka, Kinga Remberska, Wiktoria Sioła, Anita Byczek i Weronika Kordaszewska- to zawodniczki z SP w Zedermanie, które uplasowały się na czwartym miejscu. Ich opiekunką była Barbara Kordaszewska. Na piątej pozycji znalazł się zespół SP 4 w składzie: Aleksandra Całka, Weronika Kucharczyk, Wiktoria Piotrkowska, Karolina Prasełek, Paulina Tomeczek, Marta Zub, Aleksandra Ciępka, Wiktoria Jędrzejczyk, Agnieszka Matuszczyk, Karolina Żaba i Karolina Sokoup. Piłkarki trenowała Justyna Gałgus.

Puchary dla trzech najlepszych zespołów wręczyli Prezes SPR-u Marcin Kubiczek wraz z dyrektor SPR-u Katarzyną Polak i prezesem Szkolnego Związku Sportowego- Marcinem Bujasem. Zawody sędziowali: piłkarka z I drużyny SPR-u Monika Twarowska i Leszek Litarski, przy sędziowskim stoliku zasiadały również: zawodniczka „Srebrnych Lwic”- Klaudia Wójcicka oraz była piłkarka- Monika Koch.
Nie zabrakło też miłego akcentu. Po sportowej walce dziewczyny spotkały się ze św. Mikołajem, który miał dla nich maskotki i słodki poczęstunek, ufundowany przez piekarnie: E. i M. Kiełtyków oraz J. Piasnego.

Fot. SPR Olkusz

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
jedna z nicholaweronikamiss Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
jedna z nich
jedna z nich

hura SPR 9 ZWYCIĘŻYŁA !!! NAJLEPSIII 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

olaweronikamiss
olaweronikamiss

😀 😀 😆 😆 🙄 🙄