W Centrum Kultury w Wolbromiu gościł Kabaret Moralnego Niepokoju. W ramach II Wolbromskiej Nocy Kabaretowej na widowni zasiadło ok. 350 osób spragnionych dobrej rozrywki. Impreza ta, co można było zaobserwować, była nie tylko wydarzeniem kulturalnym, ale również towarzyskim. Zarówno przed, jak i po spektaklu swobodna atmosfera sprzyjała spotkaniom ze znajomymi i nawiązywaniu nowych kontaktów.

Obok przekroju wolbromskiego społeczeństwa Centrum Kultury tego wieczoru gościło również mieszkańców innych miejscowości. Z Krakowa na spektakl przybył Andrzej Duda – były minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i kandydat PiS w ostatnich wyborach samorządowych na prezydenta wawelskiego grodu. Była więc niecodzienna okazja, zwłaszcza dla naszych lokalnych polityków i osób

 przejawiających podobne aspiracje, do zawarcia ciekawej znajomości czy wymiany poglądów przed zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi.

Kabaret Moralnego Niepokoju przybył do Wolbromia niestety już w zmienionym składzie, bez niepowtarzalnej, znanej z perlistego śmiechu Katarzyny Pakosińskiej. Jej miejsce w zespole, obok Roberta Górskiego, zajęła młoda, pełna wdzięku aktorka Agata Załęcka. Wykonawcy, od lat znajdujący się w ścisłej czołówce polskich kabaretów, na scenie brawurowi, bawiący publiczność do łez, po spektaklu w kuluarach zaskoczyli skromnością, a nawet niepozornością.

Po raz kolejny widownia wolbromskiego Centrum Kultury zapełniła się po brzegi, co jest najlepszym dowodem na to, że wolbromianie spragnieni są tego rodzaju imprez. Po koncertach Perfektu, Janowskiego, Maceradiego i Happysad, mogliśmy oglądać sztukę w wykonaniu krakowskiego teatru „Bagateli” i czołowy polski kabaret. Wolbrom, za sprawą nowego dyrektora ośrodka kultury Piotra Gamrota, zyskuje markę miasta ciekawych imprez. Wreszcie w tej niedoinwestowanej gminie zmarnowanych szans i chybionych pomysłów coś się udało.

                                                                  
                                                                                                   

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
karola
karola
11 lat temu
Pipi
Pipi
11 lat temu

Ale to tak baaarrrdddzzzooo nie pasuje do ogólnie przyjętego krytyko/ujadania, że nie wolno, nie powinno się, nie wypada mówić, że COŚ w tym naszym grajdole jest ok, super, na wysokim poziomie – a TAK WŁAŚNIE w Centrum Kultury od niedawna jest! Czy się to komuś podoba czy nie! Pozdrowienia dla obserwatora – z pewnością krótkowidza!

Lepszy Obserwator
Lepszy Obserwator
11 lat temu

A co to ma do kultury? Chyba jednak jesteś baaaaaaardzo słabym ale napewno baaaaaaardzo tendencyjnym obserwatorem jeśli nie zauważyłeś duuuuuuuużych i baaaaaaaaardzo korzystnych zmian w Domu Kultury.

obserwator
obserwator
11 lat temu

Baaaardzo tendencyjny artykuł. A co z oddłużaniem instytucji?

leń
leń
11 lat temu

„Wreszcie w tej niedoinwestowanej gminie zmarnowanych szans i chybionych pomysłów coś się udało.”

Takim przykładem jest Łaksa, burmistrz Łaksa. Zmarnowana szansa i chybiony pomysł.