Powiat

Po okresie dwuletniego „imprezowego postu”, związanego z ograniczeniami pandemii, czas tegorocznej wiosny rozpoczął powrót do tradycyjnych dużych plenerowych festynów gminnych. Na przełomie maja i czerwca odbyły się lub odbędą: Dni Olkusza, Dni Bukowna oraz zaplanowane na 5 czerwca uroczyste obchody 750-lecia lokacji wsi Zadroże oraz 2 października – Święto Ziemniaka w gminie Trzyciąż. A co z imprezami plenerowymi w innych gminach naszego powiatu?

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Wolbromiu, która odbyła się 26 maja br. na zadane przez jednego z radnych pytanie w sprawie planowanych na ten rok imprez plenerowych burmistrz Adam Zielnik odpowiedział, że: „Ze względu na sytuację geopolityczną czyli wojnę na Ukrainie i spowodowane nią perturbacje w globalnych dostawach zbóż, które już zaczynają się przekładać na cenę żywności oraz panującą suszę, jeżeli uda się w tym roku przeprowadzić żniwa, to będzie za co dziękować Opatrzności – Panu Bogu”. Dlatego, jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, po żniwach, a dokładniej 21 sierpnia 2022 r., w gminie Wolbrom (nie zdecydowano jeszcze, w której wsi) odbędą się – jak to bywało wcześniej – uroczystości dożynkowe.

Natomiast Dni Wolbromia, w tradycyjnej „wypasionej”, trzydniowej formule, do jakiej mieszkańcy byli wcześniej przyzwyczajeni, trzeci rok z rzędu się nie odbędą. „Uważam, że w sytuacji, kiedy za naszą wschodnią granicą szaleje wojna, giną ludzie, spadają bomby, czyli sąsiad nasz ma tego typu tragiczne wydarzenia na swoim terytorium, byłoby co najmniej szalenie nietaktowne organizowanie zabaw hucznych” – stwierdził stanowczo Adam Zielnik, dodając, że w okresie kończącym wakacje lub na początku roku szkolnego przygotowana będzie jedynie „jakaś uroczystość, event czy impreza”.

Organizacji święta gminy nie planuje  w tym roku również Gmina Bolesław. Podobnie jak w Wolbromiu – odbędą się tam natomiast dożynki. Święto plonów w gminie Bolesław zaplanowane jest na 3 września 2022 r.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
Anna Kozierska
5 miesięcy temu

Hmm… a wieczór kawalerski w Krakowie? Gdzie polecacie, żeby było fajnie? Znacie to miejsce – https://www.shootingcracow.com/oferta/wieczor-kawalerski/ ? Zależy nam na czymś fajnym i pozytywnie zaskakującym. Co polecacie?