1

Artykuł sponsorowany
Quod Bonum, Felix, Faustum Fortunatumque sit – Oby wypadło dobrze, szczęśliwie i pomyślnie” – tymi słowami JM Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz oficjalnie zainaugurowała nowy rok akademicki w Wydziale Zamiejscowym WSB w Olkuszu 28 października 2017 roku.

W swoim przemówieniu JM Rektor podkreślała dokonania i sukcesy Uczelni na przestrzeni minionych lat. – Uroczystość inauguracji roku akademickiego jest co roku okazją do refleksji nad dokonaniami naszej Uczelni, ale również i wyzwaniami, jakie przed sobą stawiamy. Ze szczególną dumą podkreślam, że w 23. roku funkcjonowania Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, uczelnia zdobyła 5. pozycję w Polsce w prestiżowym rankingu miesięcznika „Perspektywy”. Nasze zaangażowanie oraz ciężka praca została doceniona przez opiniodawców oraz nagrodzona wysoką notą. Kluczowa jest też dla nas jest dalsza aktywność w gremiach i instytucjach mających realny wpływ na gospodarkę naszego kraju – mówiła prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz.

 

2

W uroczystości wzięły udział władze Uczelni, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele oświaty, kultury, lokalni przedsiębiorcy, nauczyciele akademiccy oraz studenci.

Tradycyjnie najważniejszym momentem inauguracji roku akademickiego był Akt Immatrykulacji, który poprowadził dr Marcin Lis, Prorektor ds. Studenckich i Współpracy z Otoczeniem. Po złożeniu ślubowania do grona Społeczności Akademickiej WSB w Olkuszu zostali przyjęci studenci studiów licencjackich i inżynierskich kierunku zarządzanie. Studia podyplomowe rozpoczęli słuchacze kierunków: Autyzm Zespół Aspergera i inne całościowe zaburzenia rozwojowe, język angielski w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, logopedia, zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

3

Uroczystość inauguracji roku akademickiego była okazją, by z rąk Jej Magnificencji listy gratulacyjne i wyróżnienia za wysoką średnią ocen odebrali absolwenci wydziału zamiejscowego WSB w Olkuszu pani Sylwia Nowakowska i Konrad Wójcik
Z okazji uroczystości na ręce JM Rektor, okolicznościową laudację przesłał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Pan Andrzej Duda.

4

Wykład inauguracyjny pt. „Lider w świecie VUCA – siła i odporność w budowaniu skutecznego przywództwa” wygłosiła dr Sabina Ratajczak – Prorektor ds. Rozwoju.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Chór „Harmonia” pod batutą Pani dr Marii Zuber. {jcomments off}

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

5

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze