paragraf

W poniedziałek rozpoczął się kolejny „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Do niedzieli 26 lutego br. zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych placówek zaangażowanych w to przedsięwzięcie, także do komisariatów policji.

 

Wszystkie dyżury mają charakter interdyscyplinarny. Informacji prawnej udzielą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, kuratorzy sądowi i komornicy, czyli osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego w zakresie postępowania wykonawczego.

Jednocześnie osoby pokrzywdzone mogą liczyć na pomoc psychologiczną. Niezależnie od dotychczasowych dyżurów pełnionych w konkretnych ośrodkach na terenie całego kraju, dzięki współpracy podmiotów zaangażowanych w akcję zostaną zorganizowane dodatkowe spotkania ze specjalistami.

W Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu oraz w Komisariatach Policji w Kluczach, Bukownie i Wolbromiu dyżury w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” będą pełnione od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Ponadto porady prawnej udzielą dzielnicowi (dyżury od godz. 7.00 – 15.00). Dyżury od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00 pełnić będą również pracownicy socjalni Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu mieszczącego się przy alei Tysiąclecia 15c.

– W 2000 roku w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw”, mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 roku – mówi asp. Katarzyna Matras z KPP w Olkuszu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
,,,
,,,
7 lat temu

„Wszystkie dyżury mają charakter interdyscyplinarny. Informacji prawnej udzielą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, aplikanci adwokaccy i radcowscy, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze policji, kuratorzy sądowi i komornicy, czyli osoby, które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego w zakresie postępowania wykonawczego.”
Wspomniani są komornicy, mam pytanie czy tacy co zabierają ciągnik za długi sąsiada?

P X T
P X T
7 lat temu

Pani Katarzyno Matras czy można się zgłosić jeśli się zostało ofiarą przestępstwa policjantów ? Chętnie skorzystam. Chodzi o uszkodzenie w wyniku przekroczenia uprawnień i naruszenia nietykalności cielesnej. Jestem w nieco starszym wieku i nigdy nie miałem do czynienia z policją dopóki nie spotkałem feralnego funkcjonariusza, którego bronił inny przestępca prokurator.