platnik-www-mf1

Od 1 stycznia 2015 r. wchodzą w życie nowe obowiązki wynikające ze zmian do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych mające zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2014 r.

 Wprowadzone zmiany nakładają na płatników i inne podmioty niepełniące funkcji płatnika, obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji o dochodach osób fizycznych nowy – wyłącznie elektroniczny sposób przesyłania do urzędów skarbowych deklaracji, informacji i rocznych obliczeń podatku za osoby fizyczne np. za pracowników. 

Wyjątkowo ww. podmioty przesyłające informacje dla nie więcej niż 5 podatników mogą nadal składać te dokumenty w formie papierowej, z zastrzeżeniem, że dokumentów tych nie składa w ich imieniu biuro rachunkowe. W tym wypadku obowiązuje ich krótszy termin (o miesiąc) w stosunku do terminu określonego dla przesyłania urzędom skarbowym dokumentów elektronicznych tj. 31 stycznia.
Ministerstwo Finansów wychodząc naprzeciw potrzebom informacyjnym związanym ze zmianami rozpoczęło 10 grudnia br. akcję informacyjną dla płatników. Jej elementami są:

– kampania radiowa prowadzona w stacjach ogólnopolskich i lokalnych w dwóch odsłonach: od 10 do 19 grudnia 2014 r. oraz od 7 do 21 stycznia 2015 r.
– spotkania dla przedsiębiorców/płatników organizowane w całym kraju przez administrację podatkową (izby i urzędy skarbowe)
– zakładka Dla płatników na Portalu Podatkowym ze szczegółami wprowadzanych zmian, możliwością testowania Uniwersalnej Bramki Dokumentów do składania deklaracji elektronicznych oraz wsparciem technicznym
– infolinia dla płatników uruchomiona w ramach Krajowej Informacji Podatkowej.
Zachęcamy do korzystania ze wskazanych powyżej źródeł informacji przybliżających zmiany w składaniu wybranych formularzy.
Informacje: www.portalpodatkowy.mf.gov.pl w zakładce Dla płatników.

Urząd Skarbowy w Olkuszu

 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
pytanie do US Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
pytanie do US
pytanie do US

dlaczego w formie elektronicznej nie można dokonać odpisów 1 % na cele charytatywne z PITu 90 letniego emeryta ? Program e-deklaracje najpierw informuje ze PIT prawidłowo wypełniony do wysłania, a przy wysyłaniu odrzuca. Nadmieniam że przez 3 poprzednie lata ( do 90 roku życia) nie było żadnych problemów z odpisem dopiero w 90 roku zycia taty zaczeły sie problemy. pieniązki przesyłamy choremu dziecku z Olkusza.