Olkusz

We wtorek 5 grudnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu odbył się IV Koncert Mikołajkowy pt. „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”. Gospodarzem tego niezwykłego spotkania był Klub Sportowy Flika.

Na scenie wystąpiły m.in. formacje taneczne Flika prowadzone przez instruktorkę Sylwię Witek, które w tym roku reprezentowały Klub na wielu konkursach tanecznych niejednokrotnie stając na turniejowym podium. Oprócz grup turniejowych swoje umiejętności zaprezentowały dzieci uczęszczające na bezpłatne zajęcia do Osiedlowego Klubu Kubuś, realizowane ze środków Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, prowadzone przez Patrycję Tomczyk. Na scenie zatańczyły również dzieci z Przedszkola nr 3 w Olkuszu, Przedszkola z Osieka oraz Akademii Przedszkolaka, a więc grupy prowadzone przez Marię Beszterdo. Swój własny układ taneczny zaprezentowały również uczennice Zespołu Szkół Nr 3 im. Antoniego Kocjana. Dodatkową atrakcją dla publiczności były występy instruktorów. Zapierający dech w piersiach występ akrobatyczny dała najmłodsza z tego grona Emilia Gumulak, na klawiszach zagrał odpowiedzialny za zajęcia gimnastyczne Dawid Durkalec, Patrycja Tomczyk zaśpiewała, a Sylwia Witek zatańczyła w ukochanym przez siebie układzie jazzowym. Nie zabrakło również Mikołaja, który przybył na koniec spotkania, obdarowując dzieci upominkami.

Wydarzenie jak zwykle miało niesamowitą atmosferę. Przedświąteczny klimat udzielił się wszystkim, a występy grup reprezentujących Flikę nawiązywały do tytułu koncertu. Dzieci rzeczywiście zrobiły swoim najbliższym najlepsze z możliwych prezentów, na scenie prezentując to, co kochają najmocniej.

– Dla Nas jest to zawsze wyjątkowy dzień, porównywalny do cyklicznie organizowanego „Dnia Smerfa”. Cieszę się, że na scenie w olkuskim Domu Kultury mogło tego dnia wystąpić ponad 140 małych i dużych artystów, a widownia pękała w szwach. Nasze elfy (wolontariusze) pomogły Świętemu Mikołajowi rozdać ponad 160 prezentowych paczek. Dziękuję wszystkim instruktorom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, zaproszonym Gościom, którzy wspierają Nasze inicjatywy i byli z nami w tym szczególnym dla nas dniu. Dziękuję również Naszym Darczyńcom – komentuje Maria Beszterdo założycielka Klubu, obecny koordynator KS Flika.

KS Flika0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze