Olkusz

Tak brzmiało przewodnie hasło jubileuszowego, piątego już „Święta Ulicy Żuradzkiej” w Dziennym Domu Senior+ w Olkuszu: w towarzystwie zaprzyjaźnionych sąsiadów seniorzy spędzili czwartkowe przedpołudnie pod znakiem dobrej zabawy.

Sąsiedzkie spotkanie otworzyła kierownik Dziennego Domu Senior+ w Olkuszu Martyna Wojdyła oraz Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Roman Piaśnik, składając gospodarzom imprezy życzenia oraz wręczając upominki. Jak co roku, rozpoczęto od wspólnego śpiewania – tym razem nie zabrakło również tańców. Przy słodkim poczęstunku czas mijał na długich rozmowach.

Wśród gości znaleźli się także: Wicestarosta Olkuska Paulina Polak oraz zastępca dyrektora Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Łukasz Gładki. Wraz z seniorami wspólnie bawili się również przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olkuszu, Domów Dziecka „Pomocna Dłoń” i „Dworek Marzeń” w Olkuszu, Olkuskiej Rady Seniorów oraz Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu. Jak co roku, nie mogło zabraknąć ponadto najbliższych sąsiadów, czyli przedszkolaków z „Mądrych Urwisów”, a o muzyczną oprawę imprezy zadbali wolontariusze z Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu pod opieką Bożeny Nogi.

Przypominamy, że Dzienny Dom Senior+ w Olkuszu, prowadzony przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej, działa od listopada 2018 roku. We wrześniu 2019 roku po raz pierwszy zorganizowano tam natomiast „Święto Ulicy Żuradzkiej” pod hasłem „Jak dobrze mieć sąsiada”: od początku wiadomo było, że będą to cykliczne spotkania, mające na celu integrację oraz wspólną zabawę – i tak kolejne odbywały się pod hasłami: „Pamiętajmy o ogrodach”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „A mnie jest szkoda lata…” oraz tegoroczne „Jabłuszko pełne snu”. Seniorzy już dziś zapraszają na kolejną wrześniową imprezę za rok!   


0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze