sp chcechło karta rowerowa 2019

Podczas egzaminu na kartę rowerową, który zorganizowano 27.05.2019 r. w Szkole Podstawowej w Chechle, policjantka zajmująca się prewencją kryminalną wraz ze specjalistą ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu przeprowadzili wykład nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie z dziećmi było również okazja, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnego wypoczynku.

Policjanci przypomnieli uczniom o przepisach i zasadach obowiązujących w ruchu drogowym. Udzielili kilku cennych wskazówek m.in. jak bezpiecznie poruszać się na rowerze, jak wygląda obowiązkowe wyposażenie jednośladu, o czym należy pamiętać będąc pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Policjanci wspomnieli o tym, że rowerzyści podobnie jak piesi, należą do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i muszą szczególnie dbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci rozmawiali również o bezpieczeństwie w czasie wakacyjnego wypoczynku. Aby czas spędzony nad wodą, w górach czy w domu był bezpieczny i przyniósł tylko miłe wspomnienia. Prelekcja doskonale wpisała się w akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przypominamy!

Karta rowerowa jest dokumentem, który stwierdza uprawnienie osoby niepełnoletniej do poruszania się rowerem. Wydawana jest dziecku za pisemną zgodą jego rodziców lub opiekunów. Do wydania karty rowerowej jest upoważniony dyrektor szkoły. Kartę rowerową można uzyskać po ukończeniu 10 roku życia oraz zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego.

KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze