sp chechło konkurs recytatorski 2018 2

To już siedemnasta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Edukacji Wczesnoszkolnej. W Chechle odbył się finał gminnych eliminacji w konkursie, któremu w tym roku przyświeca hasło „100 lat Niepodległej Polski”.

Do etapu gminnego zgłosiło się 21 recytatorów z klas 1-3 szkół podstawowych w gminie Klucze. Jury w składzie: Bożena Kliś (nauczyciel języka polskiego w Szkole Podstawowej w Chechle, przewodnicząca jury), Marzena Wojtacha (nauczyciel języka polskiego w Bydlinie) i Beata Sierka (nauczyciel języka polskiego w Rodakach) przyznało trzy nagrody główne i pięć wyróżnień dla najlepszych recytatorów.

Tytuł mistrza recytacji gminy Klucze zdobył Jan Żak ze Szkoły Podstawowej w Chechle za interpretację wiersza Władysława Bełzy „Polska Mowa”. Nauczycielem prowadzącym ucznia była Eleonora Lazurowicz-Senejko. Miejsce drugie, za wiersz „Niepodległa”, otrzymała Magdalena Binek, uczennica Szkoły Podstawowej w Rodakach (nauczyciel prowadzący Małgorzata Leśniak), a miejsce trzecie jury przyznało Wojciechowi Szopie ze Szkoły Podstawowej w Bydlinie (nauczyciel prowadzący Aleksandra Ornat) za recytację wiersza „Gawęda o miłości do ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej. Wyróżnienia otrzymali: Kinga Lisowska (SP Ryczówek), Gabriela Piątek (SP Bydlin), Oliwia Mól (SP Klucze), Piotr Kruszenko (SP Klucze) i Patrycja Krzynówek (SP Chechło). Trójka najlepszych recytatorów będzie reprezentować Gminę Klucze w finale powiatowym konkursu, który odbędzie się po feriach w 2019 roku.

sp chechło konkurs recytatorski 2018 1

Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Edukacji Wczesnoszkolnej organizowany jest przez dwie szkoły: Szkołę Podstawową nr 1 w Olkuszu i Szkołę Podstawową w Chechle, w której nad przygotowaniem konkursu czuwają nauczycielki: Eleonora-Lazurowicz Senejko i Anna Wójcik-Kochańska.

W eliminacjach gminnych młodych recytatorów wspierali rodzice i nauczyciele, a spośród zaproszonych gości – przedstawicieli samorządu – nagrody wręczali: Sekretarz Gminy Klucze Daniel Hickiewicz, pełnomocnik wójta Jarosław Rak, radni gminy Józef Kaczmarczyk i Justyna Białaś oraz sołtys Chechła Maria Sierka, która wspiera organizację konkursu od wielu lat. Gratulacje recytatorom składała również dyrektor Szkoły Podstawowej w Chechle, Anna Kotara. Dyplomy z podziękowaniami otrzymali też nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu oraz osoby wspierające jego organizację. Oprócz nagród głównych organizatorzy zadbali o pamiątkowe dyplomy i upominki dla wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego.

Więcej zdjęć tutaj

UG Klucze, fot. Rafał Jaworski

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze