mok wakacje akwarela

Blisko 3 tysiące dzieci i młodzieży wzięło udział w atrakcjach, jakie Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu przygotował dla nich w ramach rokrocznie organizowanej letniej akcji. Podobnie też jak co roku, tak i podczas Wakacji 2014 na chętnych do wspólnej zabawy czekały ulubione zajęcia oraz coś zupełnie nowego.

Na przełomie lipca i sierpnia pisaliśmy o cieszących się rosnącą popularnością wakacyjnych zajęciach w Centrum Kultury MOK przy ul. Szpitalnej i w znajdujących się tam muzeach. Teraz przyjrzyjmy się co też najmłodsi i starsi olkuszanie robili w Miejskim Domu Kultury. Dla maluchów lubiących łączyć rozrywkę z aktywnością fizyczną instruktor Beata Nowak prowadziła gry i zabawy ruchowe oraz zabawy z tańcem. Zajęcia były tak przygotowane, by mogły w nich brać udział już 3-latkowie. Nieco starsze dzieci, bo od 5 lat wzwyż zapraszała na nowe zajęcia dramy i improwizacji instr. Ola Ziarnik. Z myślą o młodzieży i dorosłych zorganizowała też oryginalne ćwiczenia pn. „Joga – anatomia ciała – improwizacja tańca”.

Podczas akcji Wakacje z MOK tradycyjnie były też okazje do doskonalenia talentów plastycznych, a to dzięki warsztatom prowadzonym przez instruktorki Beatę Soboń i Wiolettę Sarotę-Stach. Pierwsza z artystek zaproponował uczestnikom plener pn. „Wakacyjne pejzaże” oraz zorganizowane w pracowni zajęcia tematyczne: „Barwy wakacji”, „Akwarelą malowane” i „Letnie ogrody”. Z kolei Wioletta Sarota-Stach wprowadzała swych podopiecznych w świat artystycznego rękodzieła. W te wakacje z jej pomocą dzieci tworzyły filcowe broszki oraz etniczne amulety – łapacze snów. W organizację Wakacji 2014 włączyła się też Sekcja Fotograficzna MOK. A że aura była sprzyjająca, toteż instr. Adam Sowula zaproponował pasjonatom fotografii zajęcia plenerowe. W razie niepogody, choć dla miłośników X muzy to akurat nie jest argument, można było skorzystać z oferty kina, które jak co roku oferowało wakacyjne seanse.

mok wakacje zabawy

Interesującą ofertę dla młodzieży i dorosłych przygotowała Grupa Teatralna „Glutaminian Sodu”. Warsztaty pn. „Wakacje w teatrze”, odkrywające przed uczestnikami tajniki sztuki dramatycznej, prowadzili reżyserzy spektakli „Glutaminianu Sodu” Aga Grabowska i Maciej Nabiałek, a także Mateusz Przyłęcki – aktor, reżyser, instruktor teatralny, absolwent Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu w krakowskiej PWST. Zwieńczeniem warsztatów był happening pt. „Avalon wyspa jabłek”, który odbył się na Rynku i w Centrum Kultury MOK 24 sierpnia. Projekt ten zrealizowany został w ramach grantu „Aktywne TRI” przy wsparciu finansowym firmy TRI Poland sp. z o. o. w Wolbromiu.

Kolejne tego typu zajęcia organizowane będą podczas następnej przerwy w nauce, czyli w zimowe ferie, ale już dzisiaj zapraszamy na regularne zajęcia sekcji i klubów działających w Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. O aktualnej ofercie i terminie zapisów poinformujemy już wkrótce.

MOK Olkusz

mok wakacje zabawy taniec

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze