dozynki 2014-tv

W tym roku mieszkańcy gminy Klucze dziękowali za plony w Golczowicach. Przybyli podziwiali tradycyjne wieńce i artystyczne występy, mogli też spróbować lokalnych specjałów. Gminno – parafialne dożynki były jednocześnie okazją do wręczenia nagród w trzech konkursach: na najpiękniejszy ogródek, balkon oraz najczystsze sołectwo.

 Uroczystości rozpoczęto mszą św. pod pomnikiem Powstańców Styczniowych, odprawioną przez proboszcza parafii w Cieślinie, ks. Mariusza Wróbla. Po nabożeństwie barwny korowód przemaszerował na plac przy świetlicy, gdzie odbyła się dalsza część obchodów. Po przywitaniu gości przez starostów święta plonów, tradycyjny dożynkowy obrzęd przedstawili gościom najmłodsi mieszkańcy. Podczas imprezy nie mogło zabraknąć dzielenia chleba oraz konkursu na najpiękniejszy dożynkowy wieniec.

– Cieszę się, że w naszej gminie ciągle kultywujemy obyczaj świętowania udanych zbiorów. Dziękuję wszystkim rolnikom za ich całoroczny trud – mówił wójt gminy Klucze Kazimierz Ściążko.

Uczestnicy dożynek  mogli podziwiać tradycyjne wieńce z wszystkich piętnastu sołectw gminy Klucze. Jurorzy podkreślili, że wybór najpiękniejszych dzieł Kół Gospodyń Wiejskich jest bardzo trudny, dlatego też jedynym sprawiedliwym rozstrzygnięciem było uhonorowanie wszystkich twórców równorzędnymi nagrodami.

W Golczowicach ogłoszono też oficjalne wyniki trzech gminnych konkursów. Nagrodę za najładniejszy balkon otrzymała Alina Kalarus z Kolbarku, a drugie miejsce zajęła Janina Knap, także z Kolbarku. Najpiękniejszym przydomowym ogródkiem może pochwalić się Janina Kamionka z Ryczówka. Kolejne dwa miejsca zajęły: Zofia Zając z Krzywopłot oraz Wiesława Walnik z Klucz. Jurorzy za najczystsze sołectwo uznali Krzywopłoty.

O dalszą część imprezy zadbali artyści. Przed publicznością wystąpili kolejno: zespół Koła Gospodyń Wiejskich z Golczowic, Kabaret Rodaczanie, Chór “Ziemia Kluczewska” i Kapela Góralska Titanic.
 
Dożynki Gminno – Parafialne zorganizowali: Wójt Gminy Klucze, Parafia pw. Św. Stanisława BM w Cieślinie, Sołtys, Rada Sołecka i mieszkańcy Wsi Golczowice.

{joomplu:49848}{joomplu:49842}{joomplu:49834}{joomplu:49805}

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
kapicha
kapicha
7 lat temu

GOLCZOWICE,TO CUDOWNA MIEJSCOWOŚĆ NAWET ZAJĄC W GOLCZOWICACH W OWSIE ZDECHŁ.dlatego są dożynki gminno—-parafialneeee!!!!!!!!!!!

anka
anka
7 lat temu

golczowice to miasto i mieszka tam panstwo nie choduja nawet golebi

Fibżdzi
Fibżdzi
7 lat temu

Informuję, że na terenie Golczowic, nic się już się nie hoduje, za wyjątkiem jednego gołębia pocztowego, który zagubił się podczas lotów i ktoś go przygarnął i do tej pory tam jest.I pewnie to zdecydowało o zorganizowaniu tam „święta plonów” ha,ha,ha,ha,ha,ha,…………..