przystanek

Temat linii autobusowych często pojawia się na naszych łamach. Pasażerowie zgłaszają do nas propozycje zmiany tras czy lokalizacji nowych przystanków. Ostatnio napisał do nas jeden z Czytelników, ciekawy publicznej oceny swoich pomysłów. Jak pasażerowie odniosą się do proponowanych przez mieszkańca Bukowna zmian?

Nasz Czytelnik w liście adresowanym do redakcji „Przeglądu Olkuskiego” przedstawia dwie nowe koncepcje. – Mam poważne problemy z poruszaniem się i zdany jestem na komunikację publiczną, której funkcjonowanie nie jest przyjazne dla ludzi niepełnosprawnych. Moje propozycje nie wymagają inwestycji. Ich realizacja w moim odczuciu zależy od dobrej woli gospodarzy, którzy podobno wszelkimi sposobami pragną usprawniać życie społeczeństwa – pisze nasz Czytelnik.

Pierwsza zmiana dotyczy linii M (Olkusz dworzec PKP – osiedle Młodych). Zdaniem mieszkańca Bukowna, autobus jadący spod Banku Śląskiego nie powinien wjeżdżać na plac przy Super Samie, ale jechać pod „Carrefour”. – Tam należy zlokalizować przystanek. Autobus objeżdżałby obiekt z tyłu, wyjeżdżał na drogę krajową nr 94 i dopiero wtedy podjeżdżał pod Super Sam, kontynuując swoją ustaloną trasę – to propozycja modyfikacji linii M.

Drugi z pomysłów dotyczy ul. Sławkowskiej. Czytelnik zauważa, że powstało tam spore centrum handlowo – usługowe, a nie można do niego dojechać miejską komunikacją. – Może autobusy jadące drogą krajową z kierunku zachodniego wjeżdżałyby na ul. Sławkowską tuż przy stacji paliw Statoil i wyjeżdżały na trasę 94 ul. Mickiewicza? Od strony wschodniej autobusy mogłyby skręcać właśnie w ul. Mickiewicza i dalej tak dobrać trasę, by wyjeżdżały na „krajówkę” przy cmentarzu. Przy okazji usprawniłoby to dojazd do starostwa i Urzędu Skarbowego – argumentuje mieszkaniec Bukowna.

Jak oceniacie przedstawione propozycje? Piszcie na www.przeglad.olkuski.pl!

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
molekk
molekk
7 lat temu

a co z niejasnym zatrudnianiem ludzi w zkg? mnożą się etaty na potęgę, bez konkursu, do tego ludzi z PIS zatrudniaja 🙂

kurdybanek
kurdybanek
7 lat temu

A kiedy bezpłatne przejazdy dla 70-latków.Chyba Kmita zrobi wtedy jak będzie chciał kandydować do Sejmu za Osucha.Już teraz robi kampanię wyborczą służąc do Mszy u Maxymiliana.30-paroletni ministrant.Paranoja chłop bez wstydu!

PASAŻER olk
PASAŻER olk
7 lat temu

Panie Prezesie Kmita ! Czy może Pan wyjaśnić dlaczego kierowcy z t.zw. autobusów „PS”nie można zwolnić z pracy za permanentne złe zachowanie i chamstwo w stosunku do Olkuszan,którzy łożą ze swoich podatków na utrzymywanie komunikacji miejskiej. Czy zainteresował się Pan głupimi w treści i niedorzecznymi ogłoszeniami w autobusach „PS” o wysiadaniu tylko tylnymi drzwiami i o nie przyjmowaniu polskich pieniędzy za przejazd. /dot. drobnych monet i niemożność uiszczenia zapłaty za bilet banknotem n.p. 20-to złotowym. ?
Czekamy na reakcję i powiadomienie n.p w Przeglądzie Olkuskim zainteresowanych Olkuszan.

wyborcze obiecanki
wyborcze obiecanki
7 lat temu

[quote name=”vh”]zkg km to jednak wielka pomyłka-dostali na tacy sporo ciekawych pomysłów(również takich które usprawniając komunikację przyczyniły by się o zgrozo do oszczędności)-i nic.Kierowcy są chamscy autobusy się spóźniają rozkład jazdy w internecie to kpina a rzecznik jaki jest każdy widzi :-D[/quote]

Kto jest obecnie szefem Związku Komunikacji Gminnej? Czy są jakieś tam zmiany personalne po wyborach? Kiedy burmistrz Roman Piaśnik ma zamiar wprowadzić to o co prosił swojego poprzednika burmistrza Rzepkę, a mianowicie darmowe przejazdy komunikacją miejską dla dzieci z rodzin wielodzietnych?

vh
vh
7 lat temu

zkg km to jednak wielka pomyłka-dostali na tacy sporo ciekawych pomysłów(również takich które usprawniając komunikację przyczyniły by się o zgrozo do oszczędności)-i nic.Kierowcy są chamscy autobusy się spóźniają rozkład jazdy w internecie to kpina a rzecznik jaki jest każdy widzi 😀

Janina
Janina
7 lat temu

zgadza się . kierowcy ps linii to chamy i prostaki i mają zepsuty sygnał wysiadania już od pół roku. zróbcie z tym coś. a te żółte autobusy m są gorsze od tych zielonych busów co dawniej były. z roku na rok gorzej

Uwaga.
Uwaga.
7 lat temu

466 o 10.10 z placu PKS-brak inf na rozkładzie ,że jedzie przez Bór Biskupi.

waldemar
waldemar
7 lat temu

jak może być dobrze jak ktoś wybiera w przetargu tylko najtańsze oferty. linia m to od stycznia obłęd. autobusy z połową miejsc siedzących tyłem gdzie ledwo się człowiek mieści. do tego słabo ogrzewane i jeszcze mniej punktualne niż poprzednie. był pkm było źle ale teraz jest tragicznie. a na lini ps kierowca zakleił przycisk przystanek na żądanie i wypuszcza tylko tylnimi dzrzwiami ale jak tylko ktoś mu krzyknie. i nawet jak ścisk jest to przednimi nie wypuści. kawał ch… ale tym już związek się nie zajmuje ? panie Przybylski czy boi się pan odpisać

Noeht
Noeht
7 lat temu

Jest cos na rzeczy z tym związkiem bo znajomy z Klucz jakieś dwa miesiące temu mówił mi ze będzie reorganizacja w całym zarządzie i Glenia juz nie będzie a każda gmina ma odpowiadać za transport na swoich odcinkach , prawdopodobnie bedą to obecni pracownicy Gmin , chyba to niezłe rozwiazanie bo da duże oszczędności i podobno Wolbrom ma tez do tego przystąpić?

theon
theon
7 lat temu

Ale jak to zlikwidować ?! 😆 A etaty ? Posady ? Przetargi ? Dotacje ? Zarząd ? Prezes ? Rzecznik ? 😀 😀

jak to jak usprawnić
jak to jak usprawnić
7 lat temu

po prostu zlikwidować twór o nazwie Międzygminny Związek Komunikacji jakiejś tam i pozwolić gospodarce wolnorynkowej działać. Za rok będziemy jeździć nowiutkimi busami z regularnością kolei szwajcarskich.

dzidek821
dzidek821
7 lat temu

(moderacja) pomysł ! Niech ten gościu spróbuje wyjechać osobówką przy cmentarzu w lewo a co dopiero autobusem !!!! życzę powodzenia (moderacja)