Jaroszowiec

 „Kiedy zakończy się remont drogi powiatowej miedzy Pazurkiem i Jaroszowcem?” – z takim pytaniem zwrócił się do nas ostatnio jeden z naszych Czytelników: z odpowiedzi udzielonej nam przez Zarząd Drogowy w Olkuszu wynika, że prace mogą potrwać jeszcze prawie pół roku. Powiatowa jednostka nie odpowiedziała nam jednak na pytanie czy w trakcie trwającego remontu miały miejsce przestoje w robotach i jeśli tak, to z jakiego powodu.

Niedawno otrzymaliśmy interwencję od naszego Czytelnika w sprawie remontu drogi powiatowej nr 1108K pomiędzy Pazurkiem i Jaroszowcem: „Czy wiadomo na jakim etapie jest remont drogi łączącej Pazurek z Jaroszowcem oraz jaki jest realny termin oddania drogi do użytku? W lecie przez pewien czas roboty wydawały się być wstrzymane, na budowie nikt nie pracował, natomiast cały czas obowiązuje zakaz wjazdu na tą drogę. W takiej sytuacji mieszkańcy wsi takich jak: Pazurek, Podlesie czy Troks, mają bardzo wydłużony dojazd do swoich miejsc pracy w Jaroszowcu czy Kluczach, ponieważ zmuszeni są jeździć przez centrum Olkusza.” – czytamy w wiadomości, która wpłynęła na naszą redakcyjną skrzynkę mailową.

W związku z powyższym, zwróciliśmy się do Starostwa Powiatowego w Olkuszu z prośbą o komentarz: zapytaliśmy kiedy planowane jest zakończenie prac i oddanie traktu do użytku, a także czy w trakcie trwającego remontu miały miejsce przestoje w robotach i jeśli tak, to z jakiego powodu. W imieniu starostwa odpowiedział nam Zarząd Drogowy w Olkuszu będący jednostką administracyjną Powiatu Olkuskiego. Na drugie pytanie nie udzielono nam jednak odpowiedzi.

„W odpowiedzi na pismo przesłane pocztą elektroniczną w dniu 04.12.2023 r., dotyczące przebudowy odcinka drogi powiatowej nr 1108K (od drogi nr 1106K Golczowice — Jaroszowiec —Pazurek) pomiędzy Pazurkiem i Jaroszowcem, Zarząd Drogowy w Olkuszu informuje, że termin zakończenia prac przypada na dzień 28 maja 2024 r.” – brzmi pełna treść pisma podpisanego przez dyrektora Pawła Pacunia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze