Powiat

50-letni mężczyzna usłyszał łącznie 8 zarzutów dotyczących kradzieży. Wśród łupów złodzieja znajdowały się portfele z pieniędzmi, dokumentami, karty bankomatowe i telefon komórkowy. 

Mężczyzna kradł na terenie naszego powiatu. Wchodził do zatłoczonych  autobusów, a następnie wykorzystując chwilową nieuwagę pasażerów, z kieszeni, kradł portfele z pieniędzmi, dokumentami i kartami bankomatowymi oraz  telefon komórkowy. Kiedy mężczyzna osiągnął swój cel,  wysiadał na następnym  przystanku autobusowym. 50-latek grasował na terenie Olkusza od października 2021 roku 12 kwietnia 2023 roku i dokonał 8 takich kradzieży kieszonkowych.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili tożsamość złodzieja.  Był nim  50-letni mężczyzna  bez stałego miejsca zamieszkania.  Złodziej usłyszał zarzuty w tej sprawie,  kiedy przebywał w areszcie śledczym.  Mężczyzna odbywał tam karę pozbawienia wolności do innej sprawy również związanej z przestępstwami przeciwko mieniu.  

Prokurator   pod koniec czerwca br.  przedstawił 50-latkowi zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej. ponadto  usiłowania  kradzieży z włamaniem (w jednym  przypadku 50-latek za pomocą, skradzionej karty bankomatowej, próbował wypłacić pieniądze z bankomatu). Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. W związku, że działał w warunkach „recydywy” za te przestępstwa może mu grozić  nawet  15 lat pozbawienia wolności.

KPP w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze