joanna kaczmarek

Pochodząca z Osieka Joanna Kaczmarek od 12 lat mieszka Holandii. Ma męża, dwoje dzieci – Zuzię i Antosia i przede wszystkim posiada chęć do ciągłego rozwoju zawodowego. Po ukończeniu wymarzonych studiów w Gliwicach sądziła, że w kraju szybko znajdzie pracę.

Okazało się jednak, że polski rynek pracy nie oferuje jej godnych warunków zatrudnienia i życia na przyzwoitym poziomie. Dlatego zdecydowała się wyjechać i swoją karierę zacząć na Zachodzie. Po latach została nominowana do holenderskiego tytułu „Polak Roku 2016” w kategorii „Kariera”. Jej osobę zgłosiło Towarzystwo Polskich Inżynierów w Holandii (PIN).

 

O udziale Pani Joanny w prestiżowym plebiscycie, którego organizatorem jest Fundacja Polonus.nl poinformowała nas jej siostra. Historia osieczanki może być drogowskazem dla wszystkich tych, którzy wyjechali zagranicę szukając lepszego życia. W tym przypadku ciężka praca oraz samozaparcie zapewniły naszej krajance nie tylko spełnienie osobiste, ale także to zawodowe. Dodatkową nagrodą dla Joanny Kaczmarek jest niedawna nominacja do konkursu prezentującego ludzi sukcesu.

Jej pierwszy pobyt w Holandii dotyczył pracy tymczasowej w okresie letnim, jeszcze podczas studiów. W ten sposób Pani Joanna zarabiała na swoje utrzymanie. Po uzyskaniu dyplomu na Wydziale Inżynierii o Ochrony Środowiska na Politechnice Śląskiej w Gliwicach, gdzie poznała też swojego obecnego męża, razem z nim wyjechała spełniać marzenia. Początki jak wszędzie, były trudne. Początkowo pieniądze zarabiała jako opiekunka dzieci i osób starszych. Cały czas jednak wierzyła w sprawiedliwość losu i nie poddawała się. Zainwestowała w naukę języka i już po kilku miesiącach zaczęła chodzić na rozmowy kwalifikacyjne w jej zawodzie. Na odzew ze strony nowych pracodawców nie trzeba było długo czekać.

Pierwszą poważną pracę podjęła w biurze projektowym „Valstar Simonis” w Rijswijk na stanowisku Pracownika Naukowego. Choć pretendentka do tytułu Polak Roku w Holandii 2016 lubiła swoje zajęcie, to nadal dążyła do wymarzonego zatrudnienia. Po roku pracy w Valstar przeniosła się do „Apex Group” z główną siedzibą w Voorburg. Tam została Inżynierem Procesu – wykonywała obliczenia procesowe wymienników, pozostając w kontakcie z klientami z całego świata. Dzięki temu błyskawicznie rozwinęła szereg umiejętności w obszarze komunikacyjnym, negocjacyjnym oraz organizacyjnym. Po kilku latach awansowała na stanowisko Inżyniera Projektu. Awans w firmowej hierarchii nie zastopował jednak dalszego rozwoju osobistego Pani Joanny. Kolejne kursy i efektywna działalność sprawiły, że teraz nasza bohaterka może pochwalić się posadą Seniora Inżyniera Projektu. Obecnie kandydatka do tytułu w kategorii „Kariera” kieruje całym zespołem ludzi, jest jednocześnie trenerem swoich pracowników w drodze rozwoju ich własnych karier. Razem ze swoim teamem prowadzi kilkanaście przedsięwzięć na całym świecie m.in. w Iranie, Hiszpanii, USA, czy Chinach.

Pomimo wielu obowiązków, Pani Joanna stara się być na obczyźnie wzorową Polką. Pamięta o ojczystej kulturze i tradycjach, wpajając ją swoim holenderskim przyjaciołom. Jest szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dzieci. Realizuje się także jako członek Rady Rodziców polskiej szkoły w Den Haag, do której uczęszczają jej pociechy – Zuzia oraz Antek. Ponadto jedna z sześciu pretendentek do tytułu w kategorii „Kariera” jest współwłaścicielką polskiego warsztatu mechanicznego KDS Autocenter w Nootdorp.

Minęło kilka lat, a Pani Joanna nadal pracuje w „Apex”, nieustannie rozwijając swoje umiejętności. Praca daje jej ogromną satysfakcję i zadowolenie, dlatego w dalszym ciągu ma zaplanowanych wiele celów do osiągnięcia. W pierwszym z nich możemy jej pomóc sami, bez konieczności wychodzenia z domu. – Właśnie rozpoczęło się głosowanie internetowe do Nagrody Internautów. Walczymy o głosy dla Asi, w związku z tym chciałabym prosić o Państwa wsparcie – mówi siostra Joanny Kaczmarek, Pani Katarzyna.

Oddanie głosu zajmuje dosłownie chwilę, wystarczy kliknąć w poniższy link i podać swój adres e-mail, a potem tylko potwierdzić głos w otrzymanym mailu. Głosy można oddawać pod adresem http://polakroku.nl/stemmen/.

Jeśli historia Joanny Kaczmarek przypadła Wam do gustu, nie zwlekajcie. Gala finałowa konkursu „Polak Roku 2016” odbędzie się 19 listopada. Wtedy też poznamy laureatów tegorocznego plebiscytu.

Fot. Organizatorzy konkursu „Polak Roku 2016”

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze