Olkusz

Po przerwie świąteczno-noworocznej wróciliśmy do ligowych emocji. Jako pierwsze na parkiet wyszły Juniorki Młodsze, a rundę rewanżową w ramach małopolskich rozgrywek szczypiornistki SPR-u Olkusz rozpoczęły od siostrzanego pojedynku, w którym Młode Lwice z rocznika 2008/09 po raz drugi w tym sezonie okazały się lepsze od swoich starszych koleżanek z 2006/07. Podopieczne Patrycji Głąbik po ciekawym i obfitującym w bramki spotkaniu pokonały przy Wiejskiej 37:34 zespół prowadzony przez Monikę Pastwę.

Trwa korespondencyjny pojedynek pomiędzy olkuskimi zawodniczkami. „Młodość” udowadnia, że ma ogromny potencjał, a „doświadczenie” daje dowód na to, że lubi mecze „na styku”. Dlatego po raz kolejny siostrzane starcie Młodych Lwic dostarczyło wielu sportowych emocji.

Lepiej sobotnią potyczkę rozpoczął zespół trenerki Głąbik. Wynik otworzyła Maja Patycka, a chwilę później Julię Czarnotę pokonała Weronika Kaziród. Przy stanie 0:2 po stronie pełniących rolę formalnych gospodyń Młodych Lwic z 2006/07, do bramki strzeżonej przez Oliwię Woszczek trafiła Zuzanna Pawłowska, która w następnych minutach udowodniła, że po urazie kolana z końcówki poprzedniego roku nie ma już śladu. Zanim jednak Pawłowska wzięła na swoje barki odpowiedzialność za wynik, Jej koleżanki miały co odrabiać, bo po 5. minutach na tablicy wyników obowiązywał rezultat 2:6, do którego w głównej mierze przyczyniła się skuteczna na kole Amelia Filo.

W kolejnych fragmentach, drużyna trenerki Pastwy mozolnie odrabiała straty poniesione na wstępie. Z dobrej strony pokazała się Patrycja Łabuda, która dotrzymywała kroku liderce swojej ekipy – Pawłowskiej. Tym sposobem po kwadransie gry obowiązywał remis 11:11, a w 17. min za sprawą Łabudy dziewczyny z rocznika 2006/07 objęły nawet prowadzenie 13:12. Był to jednak jedyny moment, w którym „doświadczenie” brało górę nad „młodością”. Trzy kolejne gole Weroniki Kaziród, Barbary Haberki oraz Julii Bylicy sprawiły, że zrobiło się 13:15 i mimo że umowne gospodynie po raz kolejny doprowadziły do wyrównania – najpierw po 15 (Patrycja Łabuda), a następnie po 18 (Natalia Kania), to ostatnie słowo, a dokładniej trzy ostatnie słowa w pierwszej połowie należały do rocznika 2008/09. Po trafieniach Marzeny Nogi, Amelii Filo i Julii Bylicy oba zespoły zeszły na przerwę przy stanie 18:21.

Po zmianie stron scenariusz meczu nie uległ zmianie. Niby wciąż lepiej stały notowania młodszych Młodych Lwic, ale w powietrzu dało się wyczuć, że podopieczne trenerki Pastwy w każdej chwili mogą dojść swoje młodsze koleżanki. W obozie 2006/07 nadal pierwszoplanowe role odgrywały Pawłowska z Łabudą, natomiast po stronie 2008/09 najczęściej do sędziowskiego protokołu wpisywały się Kaziród z Nogą. Wyrównany bój sprawiał, że kwadrans po wznowieniu i zarazem na kwadrans przed końcową syreną obowiązywał wynik 27:29, a z racji tego, że olkuszanki po jednej i po drugiej stronie ani myślały by odpuszczać, to właściwie do ostatniej akcji byliśmy świadkami przedniego widowiska, w którym gra do przodu zdominowała poczynania w defensywach. Dobrze się to oglądało, a na trybunach oklaski i słowa wsparcia dla swoich ulubienic właściwie nie milkły nawet na moment.

Kiedy do końca meczu pozostawało nieco ponad siedem minut, już nie po raz pierwszy w sobotnie przedpołudnie cała zabawa zaczęła się od nowa. Po golu Pawłowskiej 30:30, a więc i gwarancja wielkich emocji w końcowej fazie potyczki. W trudnym momencie ciężar odpowiedzialności za wynik po stronie Młodych Lwic z 2008/09 wzięła na siebie Julia Bylica. Dwie ważne bramki ponownie pozwoliły nieco odskoczyć zespołowi trenerki Głąbik, a że ostatnie 120 sekund wzorem pierwszej odsłony także ze wskazaniem na „młodzież”, to po kolejnych trafieniach Filo i Bylicy końcowy rezultat 34:37 premiował SPR II Olkusz, który po raz drugi w tym sezonie znalazł sposób na swoje starsze koleżanki po fachu i dzięki temu przy pauzie Pałacu Młodzieży Tarnów wskoczył na szczyt ligowej tabeli!