Sulejów SPR Olkusz (PK)

W najbliższy weekend w Sulejowie odbędą się finały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej Plażowej. Klubowy czempionat to nie jedyna impreza, w której udział wezmą olkuskie szczypiornistki, bowiem już w środę 27 lipca w Krakowie rusza Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, w której kadra Małopolski bronić będzie brązowych medali z ubiegłego roku. W dwunastoosobowym składzie aż dziesięć dziewczyn to piłkarki SPR-u, natomiast głównym trenerem wojewódzkiej reprezentacji na piasku jest Patrycja Głąbik.

Wspomnienia związane z OOM olkuszanki mają dobre, bo przecież dwanaście miesięcy temu w nadmorskim Darłowie Młode Lwice stanowiące o sile kadry stanęły na najniższym stopniu podium. Już niebawem Małopolanki przystąpią do gry o kolejne laury. Rocznikiem wiodącym w tegorocznej Olimpiadzie jest 2005, ale w składach uczestników mogą pojawiać się również młodsze zawodniczki.

Przygotowania do ogólnopolskiego turnieju pod czujnym okiem szkoleniowców Patrycji Głąbik i Janusza Styrny (UKS Krakowiak Kraków oraz trener przygotowania fizycznego Kadry Narodowej Juniorów) Młode Lwice odbyły w Olkuszu. To właśnie w naszym plażowym „domu” przy ul. Legionów Polskich dwanaście dziewcząt szlifowało formę, która już wkrótce ma im zapewnić udany występ w gronie ośmiu najlepszych wojewódzkich reprezentacji w kraju.

Wzorem poprzedniego roku, tak i teraz Młode Lwice stanowią trzon kadry Małopolski. W składzie na przyszłotygodniową OMM tylko dwa nazwiska nie są na co dzień związane z SPR-em. Trudno się jednak temu dziwić, skoro olkuszanki kompletnie zdominowały rywalizację na piasku w obecnym sezonie. Trenerzy Głąbik i Styrna ostatecznie zadecydowali, że w kadrze na Olimpiadę znajdą się: Martyna ADAMCZYK (MKS Pałac Młodzieży Tarnów), Amelia BASARA, Julia CZARNOTA, Magdalena JUREK (UKS Sęp Wilczyska), Wiktoria KOZYRA, Patrycja ŁABUDA, Anna MARSZAŁEK, Zuzanna PAWŁOWSKA, Pamela SAWICKA, Nikola SOŁOŚCIUK, Natalia ŚLĘZAK oraz Oliwia WOSZCZEK.

Kadra Małopolski jako gospodarz turnieju (zmagania prowadzone będą w Krakowie) oraz ubiegłoroczny medalista OOM ma zapewniony udział w turnieju finałowym bez konieczności przebijania się przez rundę wstępną. A to właśnie eliminacje poprzedzą właściwe zmagania o medale. O trzy miejsca gwarantujące udział w grupie TOP 8 powalczy osiem drużyn. W poniedziałek i we wtorek 25-26 lipca na obiektach „Wandzianki” w Nowej Hucie zaprezentują się kadry województw: kujawsko-pomorskiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego oraz łódzkiego. Trzy najlepsze ekipy z tego grona uzupełnią skład turnieju głównego, którego rozpiska prezentuje się na dzisiaj następująco:

GRUPA A:

Małopolskie

Zachodniopomorskie

Dolnośląskie

2. miejsce w eliminacjach

GRUPA B:

Wielkopolskie

Pomorskie

1. miejsce w eliminacjach

3. miejsce w eliminacjach

– Przed rokiem w Darłowie dokonaliśmy rzeczy wielkiej, którą teraz „u siebie” będziemy chcieli poprzeć równie udanymi występami. Za nami krótkie zgrupowanie w Olkuszu i treningi, które miały przygotować dziewczyny do walki o zwycięstwo w każdym meczu. Przed większością zawodniczek w międzyczasie jeszcze jedno poważne wyzwanie – Mistrzostwa Polski w Sulejowie. Zebrane w trakcie tego turnieju doświadczenie także powinno pomóc całej drużynie w nabraniu pewności we własne, przecież wcale niemałe umiejętności – przyznaje Patrycja Głąbik.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze