Powiat SPR Olkusz (PK)

W miniony weekend boisko do piłki ręcznej plażowej przy ul. Legionów Polskich w Olkuszu było miejscem zgrupowania Kadry Małopolski Juniorek Młodszych, a więc wojewódzkiej reprezentacji przygotowującej się do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. Była to ostatnia konsultacja szkoleniowa przed turniejem, w którym wystąpi 10 drużyn z różnych stron kraju, i który odbędzie się w dniach 9-13 sierpnia w Darłowie. Po dwóch dniach wspólnych zajęć trenerzy Kamil Zawada i Patrycja Głąbik ogłosili 12-osobowy skład kadry, jaki już niebawem wyjedzie nad Bałtyk, aby rywalizować o medale.

W Olkuszu trenowało łącznie 15 wyselekcjonowanych wcześniej dziewcząt. Szkoleniowcy Kadry w oparciu o wyniki Mistrzostw Małopolski, wojewódzką reprezentację oparli na olkuskich zawodniczkach, które w czerwcu w świetnym stylu obroniły mistrzowski tytuł. Ostatecznie na turniejowej liście zgłoszeń znalazło się aż 9 nazwisk Młodych Lwic: Emilia Junuszek, Oliwia Bartusik, Amelia Basara, Oliwia Błaszczykiewicz, Karolina Herian, Wiktoria Kozyra, Anna Marszałek, Nikola Sołościuk oraz Natalia Stach. Dodatkowo w kadrze znalazły się dwie szczypiornistki Krakowiaka Kraków: Julia Herman i Barbara Grabiasz oraz Gabriela Janas z Pałacu Młodzieży Tarnów.

Zanim jednak trenerzy ogłosili skład kadry, uczestniczki zgrupowania testowały nowe rozwiązania na boisku oraz odebrały wiele cennych wskazówek od Daniela Hardka – przedstawiciela Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej, sędziego beach handballu oraz członka sztabu młodzieżowych i dorosłych Reprezentacji Polski, które nie tak dawno grały w Mistrzostwach Starego Kontynentu. Poczynaniom kadrowiczek w trakcie niedzielnych zajęć szkoleniowych przyglądał się również prezes MZPR-u Zbigniew Podolski.

– Za tydzień przyjdzie nam się zmierzyć w ramach prestiżowej Olimpiady, gdzie tak naprawdę okaże się, w jakim jesteśmy miejscu. Z większością dziewczyn trenuję na co dzień i widzę, że robią systematyczne postępy. Na ile to wystarczy, przekonamy się już wkrótce. Uważam jednak, że wykonaliśmy ogrom dobrej pracy, która powinna przełożyć się na formę sportową i zaangażowanie – mówi Patrycja Głąbik.

– Ciężko dzisiaj mówić o szansach i konkretnych miejscach, bo tak naprawdę nie wiemy, w jakiej dyspozycji będą nasze rywalki. Olkusz dysponuje dużym potencjałem na piasku. Jeśli zawodniczki zagrają na swoim najlepszym poziomie, to na pewno nie będzie źle – dodaje Kamil Zawada. Oficjalny komunikat z podziałem na grupy i terminarzem gier powinien ukazać się wkrótce.0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze