uks_tenis2

W niedzielę 16 października, w hali MOSiR w Olkuszu rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Uczniowskich Klubów Sportowych w Tenisie Stołowym. Przy stołach rywalizowali najmłodsi adepci ping-ponga – Żacy oraz Młodzicy. Turniej przy Wiejskiej był eliminacjami do Mistrzostw Polski. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy półfinałowej, która w połowie listopada odbędzie się w Stalowej Woli.

Olkusz stanął na wysokości zadania, więc uczestnicy nie mieli pretekstu, żeby narzekać na sprawy organizacyjne. Pozostała im wyłącznie sportowa rywalizacja, którą w cuglach wygrali przedstawiciele UKS-u Rokicie Szczytniki. Cztery zespoły z tego niewielkiego klubu uzyskały kwalifikacje do listopadowych półfinałów, skąd dwie najlepsze ekipy awansują do ogólnopolskiego finału, który w tym roku zorganizuje Radom. W olkuskich zawodach wuks_tenis1 kategorii Żaczki (dziewczyny) triumfatorkami zostały Zofia Kupiec i Dominika Malada. Wśród Żaków bezkonkurencyjna okazała się para Arkadiusz Kołos i Maksymilian Kutaj. W kategorii Młodziczek zwyciężył duet ze UKS-u Rokicie Szczytniki – Natalia Danaj i Natalia Gądek. Drużyna ta tylko w grupie Młodzików musiała uznać wyższość Płomienia Limanowa. Awanse do półfinałów wywalczyli także młodzi tenisiści z Sobolika Sobolów. Najlepiej z grona drużyn powiatu olkuskiego spisał się ULKS TS Jaroszowiec prowadzony przez państwa Swędziołów. Dobrej zabawy, wspólnej integracji oraz sporej dawki sportowych emocji nie brakowało ani przez chwilę.

Olkuskie Mistrzostwa Małopolski UKS-ów doszły do skutku przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, Krakowskiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego oraz miejscowego MOSiR-u. Krakowską ping-pongową centralę reprezentował wiceprezes KOZTS – Andrzej Wojtas. W imieniu gospodarzy wszystkich zawodników powitał dyrektor obiektu – Dariusz Murawski. Dla zwycięzców i wyróżnionych przygotowano dyplomy, medale oraz pamiątkowe puchary. Gratulujemy wszystkim bez wyjątku, a zwycięzcom eliminacji życzymy powodzenia w stawce półfinalistów Mistrzostw Polski.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze