5 milionów zł przeznaczył w tym roku Sejmik Województwa Małopolskiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach Małopolski. W Olkuskiem tylko części obiektów wymagających renowacji przyznano dotacje.
Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na wymianę pokrycia dachowego dzwonnicy kościoła parafialnego pw. św. Mikołaja w Dłużcu oraz na wykonanie prac konserwatorskich i remontowych przy kościele pw. św. Marcina w Porębie Dzierżnej – na kontynuację remontu elewacji w części murowanej i ocieplenie stropu.
Dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł dostanie także klasztor Sióstr Norbertanek w Imbramowicach. Pieniądze zostaną wykorzystane na kontynuację remontu dachu na zachodnio-północnym skrzydle i na części wschodniego skrzydła klasztoru.

80 tys. zł trafi do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Benedykta Opata w Imbramowicach na drugi etap prac konserwatorskich elewacji południowej i zachodniej kościoła.
Jednocześnie klasztorowi Sióstr Norbertanek w Imbramowicach nie udało się zdobyć dotacji na prace konserwatorskie w obrębie westiarni wraz z kompletem obrazów. Pieniędzy nie dostał też Gminny Ośrodek Kultury w Kluczach na zabezpieczenie ruin średniowiecznego zamku w Bydlinie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze