Cztery organizacje z gminy Klucze dostaną pieniądze na realizację niezwykle ciekawych i nowatorskich projektów. Fundusze rozdzieliło Stowarzyszenie Forum Oświatowe Klucze w ramach programu Działaj Lokalnie.
Bardzo ciekawy projekt przedstawiła nieformalna grupa pań z Klucz. “Mamuśki”, bo tak się nazwały, postanowiły stworzyć w miejscowym ośrodku zdrowia poczekalnię dla dzieci. Za 2,7 tys. złotych powstanie tam kącik zabaw wyposażony w specjalne meble, gry i zabawki, które umilą najmłodszym czas oczekiwania na wizytę u lekarza i zmniejszą związany z nią stres.
Z kolei 3,5 tys. zł dostało Stowarzyszenie Babiniec na projekt „Żyj zdrowo a nie fastfudowo”, który ma uświadamiać mieszkańcom gminy, jaki wpływ na zdowie i jakość życia ma to, co jemy.

Dotację w wysokości 2,5 tys. zł przyznano również Chrześcijańskiemu Stowarzyszeniu Dobroczynnemu na projekt  „Z piłką za pan brat”. W ramach tego przedsięwzięcia CHSD zakupi sprzęt sportowy i zorganizuje treningi dla dzieci z gminy Klucze. Zajęcia odbywać się będą w ramach treningów  drużyny „Trampkarz” na stadionie KS „Przemsza” w Kluczach. W ten sposób autorzy projektu chcą zagospodarować uczniom wolny czas i szukać nowych talentów piłkarskich. Jak twierdzi prowadzący treningi Paweł Wołkiewicz, utalentowanych młodych ludzi w gminie Klucze nie brakuje.
3,5 tys. zł otrzymało Stowarzyszenie Polska Sahara na utworzenie „Centrum informacji o pustyniach świata przy Pustyni Błędowskiej”.  Stowarzyszenie Polska Sahara planuje otwarcie stałej ekspozycji, prezentującej walory przyrodnicze i atrakcje Pustyni Błędowskiej oraz inne pustynne rejony świata. Wystawa najpierw będzie prezentowana w Domu Kultury „Papiernik” w Kluczach, a od grudnia zostanie przeniesiona na zaadaptowane poddasze budynku Agencji Rozwoju Regionu Kluczewskiego.  Efektem przedsięwzięcia będzie także utworzenie i bieżąca aktualizacja strony internetowej poświęconej tej tematyce. W ramach inauguracji działalności centrum na 17 listopada zaplanowana jest sesja popularnonaukowa w Kluczach, zatytułowana „Łączą nas pustynie”, a 28 listopada polsko–afrykański „Wieczór międzykulturowy” w Chechle z degustacjami egzotycznych potraw, etniczną muzyką, warsztatami artystycznymi, prezentacjami filmów, zdjęć i mody afrykańskiej. Realizacja całego  projektu jest możliwa dzięki uzyskaniu przez Stowarzyszenie Polska Sahara dotacji w dwóch konkursach grantowych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze