Jeśli istnieje tzw. lewoskręt, a więc pas ruchu przeznaczony do skrętu w lewo, zawrócić można na nim tylko w przypadku, kiedy mamy zielone światło na sygnalizatorze, a obok niego niebieską tabliczkę z białą strzałką w lewo. Jest ona podobna do znaku „nakaz skrętu w lewo za znakiem”. Jeśli na samym sygnalizatorze na światłach czerwonym, pomarańczowym i zielonym znajdują się strzałki w lewo, które świecą, wówczas zawracać nie wolno.

Inaczej, jeśli na sygnalizatorze jest także druga strzałka pokazująca możliwość zawracania. Takie rozwiązanie można zauważyć np. w rejonie Ikei przy ulicy Opolskiej w Krakowie. W Olkuszu zawracać na światłach możemy tylko na dwóch skrzyżowaniach: drogi krajowej nr 94 z ulicami T. Kościuszki i Rabsztyńską oraz A. Mickiewicza i 20. Straconych. Zawracanie w rejonie dwóch innych skrzyżowań- z ulicami Króla Kazimierza Wielkiego i Pakuska oraz Przemysłową i Aleją Tysiąclecia jest wykroczeniem, za które można otrzymać mandat w wysokości 300- 500 złotych oraz sześć punktów karnych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ktośtamm
Ktośtamm
11 lat temu

Można zawracać na strzałce warunkowej?

afgd
afgd
12 lat temu

Nie mozesz wtedy kiedy masz strzalki zamiast 1 koloru i jak masz zakaz ale nie wiem czy np mozna zawracac wtedy kiedy jest nakaz skretu w lewo

ssq
ssq
12 lat temu

dalej nie rozumiem kiedy mozna a kiedy nie :sigh: