Olkusz

Co pewien czas w naszej redakcji interweniują mieszkańcy oraz użytkownicy ul. Zielonej w Olkuszu: chodzi o fatalny stan tego traktu od strony ul. Rabsztyńskiej, szczególnie po ulewnych opadach. Olkuski urząd zapewnia natomiast, że przebudowa tego odcinka planowana jest w przyszłym roku.

„Na nierównym ubitym trakcie jest mnóstwo kałuż, woda zalewa też tereny przy i na posesjach. Taka sytuacja trwa od lat. Ile można chodzić po kostki w wodzie? Kiedy zostanie wreszcie wybudowana droga na miarę XXI wieku? Jak długo jeszcze jedynymi pracami wykonywanymi na tym odcinku będzie doraźne łatanie dziur?” – dopytują mieszkańcy interweniujący w naszej redakcji.

„Gmina Olkusz wykonała już projekt techniczny przebudowy tej drogi. Szacowane koszty są natomiast bardzo wysokie, wobec czego Gmina Olkusz najpierw analizowała dostępne możliwości pozyskania dofinansowania na ten cel. O tym, jak ważne i opłacalne dla wszystkich Mieszkańców jest korzystanie z możliwości zewnętrznego finansowania inwestycji świadczy fakt, że Gmina Olkusz przystąpiła niedawno do realizacji kilkunastu zadań drogowych o wartości blisko 26 mln złotych, dla których wartość dofinansowania sięga aż 95 procent. To pozwala wykonać większą liczbę inwestycji przy ograniczonych możliwościach budżetu.” – odpowiada rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu Michał Latos.

Zgodnie z deklaracjami płynącymi z magistratu, modernizację zaplanowano na przyszły rok: „Niezależnie jednak od tego, czy pojawi się możliwość, aby Gmina Olkusz uzyskała dofinansowanie na realizację przebudowy ul. Zielonej, planowane jest rozpoczęcie prac w tej ulicy w przyszłym roku. W pierwszej kolejności niezbędna jest budowa odwodnienia, by wyeliminować pojawiające się problemy, będące konsekwencją dużych opadów deszczu.” – podsumowuje Michał Latos.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze