lampa

Od pewnego czasu część ulicznego oświetlenia przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego nie działa. Mieszkańcy skarżą się, że pomimo zgłaszania awarii sytuacja się nie zmienia. Najciemniej jest pomiędzy ul. Bylicy a dworcem.

– Zgłaszałem kilkakrotnie brak oświetlenia do Straży Miejskiej. Za każdym razem zapewniano mnie, że sprawa będzie przekazana kompetentnej osobie w urzędzie miasta. Nie wiem, jaki tam jest obieg informacji, ale przecież to niemożliwe, by przez ponad tydzień nic się nie działo. Przeraża mnie bezczynność urzędników, przecież ktoś za to oświetlenie odpowiada! Dobrze, że w sklepach są oświetlone witryny, bo inaczej nie dałoby się chodzić – skarżyli się mieszkańcy, którzy zadzwonili do naszej redakcji.

W magistracie zapewniają, że oświetlenie wkrótce zacznie działać. – Gdy tylko otrzymaliśmy zgłoszenie, od razu poinformowaliśmy o awarii firmę, która wykonuje takie naprawy. Oświetlenie zostało szybko uruchomione. Jednak awaria pojawiła się jeszcze dwukrotnie. Pracownicy firmy dokonali ostatecznego przeglądu całej sieci, z dokładnym pomiarem napięć. Okazało się, że jeszcze w dwóch miejscach są nieprawidłowości, które wpływały na przeciążenie sieci – wyjaśnia rzecznik prasowy olkuskiego magistratu Jarosław Medyński.

Zapewniono nas, że lampy powinny działać w czwartek, 5 stycznia. – Podczas ostatnich przeglądów jeszcze w dwóch miejscach stwierdzono usterki. Oświetlenie wkrótce będzie działać, w najgorszym razie z wyjątkiem dwóch latarni – dodaje Jarosław Medyński.

2
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
2 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
0 Autorzy komentarzy
żabciaspieszony olkuszanin Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
żabcia
żabcia

.
Lampy zaświecą jak zgaśnie psu na bude potrzebna iluminacja kościoła im. Andrzeja, to proste jak dwa skrzyżowane druty 😆

spieszony olkuszanin
spieszony olkuszanin

no, jest czwartek, 5 stycznia, i lampy dalej nie działają – panie rzeczniku