Olkusz

W niedzielę, 2 października b.r., na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu auto potraciło 73-letniego pieszego. Mężczyzna znajdował się na przejściu dla pieszych. Ranny 73-latek trafił do szpitala w Olkuszu.

Do zdarzenia doszło po godzinie 18 na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Opel Corsa, potrącił 73-letniego mężczyznę, który znajdował się na przejściu dla pieszych. 73-latek m.in. z urazem głowy trafił do szpitala w Olkuszu, a następnie przewieziono go do Krakowa, gdzie pozostał na dalszej hospitalizacji. Kierowca i pieszy byli trzeźwi. Na miejscu wypadku obecny był technik kryminalistyki. Policjanci wyjaśniają dokładnie przyczynę i okoliczności tego wypadku drogowego.

Okres jesienny to pora, kiedy widoczność ma największy wpływ na powstawanie kolizji i wypadków drogowych. Korzystanie w tym czasie z drogi wymaga zwiększenia uwagi wszystkich uczestników ruchu drogowego. Aura, która panuje na zewnątrz, ma niekorzystny wpływ na samopoczucie i często rozprasza uwagę kierowców. Do tego dochodzi wcześnie zapadający zmierzch, co ma związek ze słabą widocznością pieszego na drodze. Nie ulega wątpliwości, że właśnie jesienią najbardziej narażoną grupą uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwa są piesi. To o tej porze roku piesi zazwyczaj ubrani są w ciemną odzież, co znacznie ogranicza  ich widoczność na drodze. Pieszy może być gorzej widoczny nawet w ciągu dnia i często zlewa się z otoczeniem. W takiej sytuacji  kierowca samochodu widzi pieszego w ostatniej chwili. Przy mokrej nawierzchni droga hamowania pojazdu znacznie się wydłuża — kierowca nie jest w stanie szybko zareagować i na drodze często dochodzi do potracenia.

Od początku roku na terenie powiatu olkuskiego doszło do 9 wypadków i 11 kolizji z udziałem pieszych. Na szczęście obyło się bez ofiar  śmiertelnych.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze