Bolesław

Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło 10 lutego na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu. Kierowca renault wjechał w tył ciężarówki. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał około 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło rano około godziny 9  na drodze krajowej nr 94 w Bolesławiu na pasie w kierunku Katowic. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca tira zatrzymał się na sygnalizacji świetlej, a jadący za nim kierowca Renault Master najechał na jego tył.59-letni kierowca samochodu dostawczego najprawdopodobniej zasnął podczas jazdy. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 2,6 promila alkoholu. Mężczyźnie pobrano również krew do badania. Ranny 59-latek  trafił do szpitala z licznymi złamaniami nóg i ogólnymi obrażeniami ciała.

Na miejscu wypadku pomocy udzielali strażacy, którzy za pomocą specjalistycznego sprzętu wydobywali z pojazdu 59-latka.

Na drodze w kierunku Katowic zablokowany był jeden pas ruchu. Utrudnienia trwały przez około 4 godziny. Dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku wyjaśnia olkuska policja. Policja apeluje o zachowanie trzeźwości i ostrożność na drodze!

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu

Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
  Subskrybuj  
Powiadom o