OGŁOSZENIE UMIG OLKUSZ

Trwają prace, polegające na budowie dwóch przedszkoli samorządowych w Osieku i Zedermanie. Będą to dwukondygnacyjne budynki, w których opiekę znajdzie 225 dzieci. Zakończenie prac planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku. Wartość prac przekracza 10 mln złotych, a Gmina Olkusz uzyskała na ich realizację dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych w wysokości 7,5 mln złotych.

– To bardzo ważne inwestycje, dzięki którym znacznie zwiększy się dostępność edukacji przedszkolnej dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy. To szansa dla dzieci, by lepiej przygotowały się do dobrego startu w szkole, odkrywały własne możliwości i integrowały się z rówieśnikami. Dla rodziców to wsparcie w wychowaniu i pomoc w powrocie na rynek pracy. Cieszy tak wysokie dofinansowanie, które otrzymaliśmy na budowę obu przedszkoli. Dziękuję za zrozumienie, jak ważne są to przedsięwzięcia dla społeczności lokalnej – mówi Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.

Budowa przedszkola w Osieku

Dwukondygnacyjne przedszkole przeznaczone zostanie dla 150 dzieci i będzie się składało z 6 sal; każda z nich przeznaczona dla 25 dzieci. Ponadto wykonane zostaną m.in. dwie sale do zajęć indywidualnych, sala wielofunkcyjna, jadalnia, pokój nauczycielski i pielęgniarki z izolatką, kotłownia, wentylatorownia, pomieszczenie porządkowe, szatnie, pralnia, archiwum oraz plac zabaw z urządzeniami zabawowymi. Wykonawca wycenił prace na blisko 6,9 mln złotych. Dofinansowanie wynosi 4,5 mln złotych.

Rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego o część przedszkolną w sołectwie Zederman

Do istniejącego budynku szkoły dobudowany zostanie dwukondygnacyjny budynek przedszkola z osobnym głównym wejściem. Przedszkole zapewni opiekę dla 75 dzieci w 3 salach. Ponadto, w skład obiektu wejdą 3 pomieszczenia z toaletami, pomieszczenie z toaletami dla pracowników, pomieszczenie socjalne oraz szatnia. Źródłem ciepła będzie kotłownia w szkole. Dodatkowo wykonane zostaną m.in. droga pożarowa, plac manewrowy, chodnik, miejsca postojowe, schody zewnętrzne oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych. Przewidziano także przebudowę instalacji kanalizacji sanitarnej. Prace zostały wycenione na 3,4 mln złotych. Dofinansowanie wynosi 3 mln złotych.

– Oprócz dużych zadań realizujemy szereg mniejszych, polegających na termomodernizacji budynków szkolnych, doposażeniu i renowacji sal, czy placów zabaw. Inwestycje w edukację najmłodszych pokoleń to inwestycje w naszą przyszłość. Dlatego tak duży nacisk stawiamy na to, by rozwijać infrastrukturę szkolną i sportową, z której korzystają dzieci i młodzież z Miasta i Gminy Olkusz. Wierzę, że dzięki temu będzie im łatwiej nie tylko zdobywać wiedzę, ale także odkrywać swoje pasje i zainteresowania, poszerzać horyzonty, integrować się, a rodzice będą mogli z dumą obserwować dorastające pociechy – podsumowuje Roman Piaśnik.

UMiG Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze