Pod koniec ubiegłego tygodnia na drogach powiatu olkuskiego zatrzymano kilku kierowców, którzy wykazali się dużą nieodpowiedzialnością, wsiadając za kierownicę swoich pojazdów po alkoholu.

W dniu 21.05.20r. w Olkuszu na Alei 1000-lecia zatrzymano do kontroli kierowcę opla. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że 52-letni mężczyzna ma 1,3 promila alkoholu w organizmie.  W Kluczach na ulicy Olkuskiej 23-letnia kobieta, która kierowała oplem, zjechała z drogi i uderzyła w przydrożne barierki. Miała ponad 2 promile alkoholu. W sobotę tj. 23.05.20r. do kontroli drogowej zatrzymano 71-letniego bukowianina. On również był nietrzeźwy, miał 2 promile alkoholu. W Bydlinie 40-letni mężczyzna kierował quadem, mając 2,7 promila alkoholu. W Olkuszu na drodze krajowej nr 94 23-latek kierował audi i wjechał w zaparkowany samochód. Mężczyzna miał 1,4 promila alkoholu.

Nietrzeźwy kierowca nie jest bezkarny. Grożą mu poważne konsekwencje prawne i finansowe. Kierowca, który prowadzi samochodów w stanie nietrzeźwości, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa podlega karze pozbawienia wolności, sąd orzeka wobec niego środek karny, jakim jest zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo taki kierowca musi uiścić świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o powstrzymywanie się od spożywania alkoholu i ryzykowania jazdy pod jego wpływem, a  także o zachowanie trzeźwości i zdrowego umysłu w obliczu coraz częstszych przypadków prowadzenia pojazdów  po alkoholu.

Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze