Wolbromski magistrat ogłosił przetarg na remont drugiej „schetynówki” – przebudowy dróg gminnych na ulicach Targowej, Armii Krajowej, Jagiellończyka w Wolbromiu.
Planowany remont przewiduje: wykonanie podbudowy, nowej nawierzchni i chodników na ul. Targowej, następnie wykonanie nawierzchni drogi przez targ i krawężnika od strony placu targowego, poszerzenie istniejącego przepustu i zamocowanie nowych barierek oddzielających ruch pieszy od kołowego, wykonanie zatok postojowych oraz frezowanie pofałdowanej i popękanej nawierzchni drogi biegnącej pod górę, wzdłuż osiedla i dalej w prawo, ul. Armii Krajowej. Po prawej stronie – obok budynku Gimnazjum nr 1 będzie wykonana zatoka postojowa z wiatą dla autobusów, zaś przy garażach trzy zatoki parkingowe na płytach ażurowych.

Wykonane zostaną także progi zwalniające przy szkole, zamontowane barierki zabezpieczające uczniów przed wtargnięciem na jezdnię. W planach jest także przebudowa skrzyżowania wylotowego z ul. Kazimierza Jagiellończyka z drogą wojewódzką w kierunku Miechowa – wydzielone zostaną trzy pasy ruchu i będzie wykonana kanalizacja wylotu drogi.
Źródło: www.wolbrom.pl

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze