Olkusz

W piątkowe popołudnie 25 listopada 2022 r. w czytelni olkuskiej Biblioteki odbyło się kolejne a zarazem ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie z cyklu MY Z OLKUSZA. Tym razem o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach opowiadał Jacek Sypień – znakomity historyk, regionalista, dziennikarz, redaktor naczelny czasopisma ILCUSIANA (wydawanego nieprzerwanie od 2009 r. przez olkuską Bibliotekę).

JACEK SYPIEŃ – historyk i dziennikarz. Autor kilkunastu książek, kilkudziesięciu artykułów i kilku filmów z zakresu historii regionalnej. Pracował w I LO w Olkuszu, redakcji Dziennika Polskiego w Krakowie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Olkuszu. Obecnie pracuje w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu (Biuro Promocji i Informacji Publicznej – Punkt Informacji Turystycznej). Prezes stowarzyszenia „Zamek Rabsztyn” w Olkuszu. Redaktor naczelny czasopisma „Ilcusiana”. Pomysłodawca i organizator licznych konkursów i projektów poświęconych historii regionu. Laureat Olkuskiej Nagrody Artystycznej (2009). Zainteresowania (poza historią): turystyka, żeglarstwo, narciarstwo, książki, fotografia.

MY Z OLKUSZA – to cykl spotkań z osobami, które pochodzą z Olkusza, bądź są ze Srebrnym Miastem związane i mają swoje niezwykłe pasje. Bohaterowie naszego cyklu opowiadają o sobie, swoich zainteresowaniach, doświadczeniach oraz  pomysłach na realizacje marzeń.

Bardzo dziękujemy naszym Czytelnikom za udział w spotkaniu, a naszemu Gościowi  za niezapomniane wrażenia.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Olkuszu

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze