1

Przedstawiciele Komisji Europejskiej odwiedzili olkuski Zespół Szkól Nr 1. Goście z Brukseli przyjechali obejrzeć efekty wsparcia szkół zawodowych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Poza Olkuszem byli również w dwóch szkołach w Krakowie.

 -Zaproponowałem, by przedstawiciele KE zaczęli swoją wizytę od obejrzenia świetnych rezultatów tego wsparcia w ZS nr 1 w Olkuszu. Dziękuję pani dyrektor Aldonie Nowickiej za ciekawą prezentację, szereg bardzo praktycznych uwag dotyczących systemu edukacji i współpracy z przedsiębiorcami oraz oprowadzenie gości po dobrze wyposażonych pracowniach. Wizyta będzie miała duży wpływ na to, ile środków na wsparcie szkolnictwa zawodowego Małopolska może dostać w latach 2020-2027. Na pewno preferencje będą dla szkół w których istnieją już Centra Kompetencji Zawodowych, w tym dla Olkusza – mówi Rafał Solecki, dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.

3

W „Mechaniku” reprezentanci Komisji Europejskiej zwiedzili Centrum Kształcenia Ustawicznego i Kształcenia Zawodowego. – Z nowocześnie wyposażonych pracowni korzystają nasi uczniowie, uczestnicy kwalifikacyjnych kursów zawodowych dla dorosłych, a także najmłodsi mieszkańcy w ramach Akademii Młodego Technika. Na potrzeby lokalnego rynku pracy od kilku lat tworzymy klasy patronackie o określonych kierunkach, np. technik logistyk czy technik automatyk – opowiadała dyrektor ZS Nr 1 Aldona Nowicka.

2

Podczas wizyty goście mieli okazję dowiedzieć się również, jak wygląda współpraca szkoły z przedsiębiorcami oraz porozmawiać o unijnych projektach realizowanych w „Mechaniku”.

4

5

6

7

8

910

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze