autobus

Od 1. lipca linia 450 (Olkusz Super Sam – osiedle Młodych) zostanie zawieszona. Związek Komunalny Gmin „Komunikacja Międzygminna” w Olkuszu wypowiedział z tym dniem umowę dotychczasowemu operatorowi, Przedsiębiorstwu Komunikacji Miejskiej. Według wcześniejszych założeń, Zarząd ZKG miał wybrać nowego operatora tej linii. Teraz rozważana jest jej likwidacja i zastąpienie 450 linią M. Decyzję podejmą 7. lipca członkowie Zgromadzenia Związku, czyli przedstawiciele władz Olkusza, Klucz, Bolesławia i Bukowna.

Przewodniczący ZKG Wojciech Gleń zapowiada, że na nowej linii mają jeździć minimum trzy autobusy niskopodłogowe, przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, które będą mogły jednorazowo pomieścić 30 – 40 osób. Pojazdy te muszą być jednakowe, a dodatkowym wymogiem dla przyszłego operatora będzie posiadanie jeszcze jednego, zapasowego autobusu.

Zmianie ulegnie też trasa przejazdu. Kursy nowej linii miałyby rozpoczynać się na placu dworca PKS. Stamtąd pasażerowie jechaliby ul. Króla Kazimierza Wielkiego do placu przy Super Samie, gdzie autobus zawracałby i jechałby dalej ul. Kościuszki i wiaduktem 29 Listopada, z którego skręcałby w al. Tysiąclecia. Dalej trasa wiodłaby ul. Osiecką i Legionów Polskich. Stąd autobus przejeżdżałby na wprost skrzyżowanie z ul. M. Biema na ul. Jana Pawła II, a następnie ul. Sosnową i Kochanowskiego aż do pętli na ul. Krasińskiego. Trasa w drugą stronę odbywałaby się tą samą drogą, z tym, że z ul. Kościuszki autobus skręcałby od razu w ul.Króla Kazimierza Wielkiego, nie jadąc już do Super Samu.

– Chcielibyśmy, aby linia M została wprowadzona pod koniec wakacji, tak, aby przyzwyczaili się do niej uczniowie dojeżdżający do szkół. W związku z zawieszeniem linii 450 zawrzemy dodatkową umowę z Konsorcjum Komunikacji Autobusowej w Olkuszu, operatorem linii 450 S, aby firma ta realizowała też kursy w niedzielę. W efekcie sporo zaoszczędzimy, bo autobusy linii 450 w każdą niedzielę przejeżdżają około 300 km, a my płacimy 3,5 zł za wozokilometr. W przypadku 450 S dopłata do wozokilometra kosztuje nas 90 groszy – mówi przewodniczący ZKG Wojciech Gleń.
To niejedne zmiany, jakie szykuje Związek. Od początku przyszłego roku ma przestać kursować linia 450 S. Umowa z operatorem tej linii wygasa z końcem 2011 roku i nie zostanie przedłużona. Jeśli na wszystkie te zmiany zgodzi się Zgromadzenie Związku, od 1. stycznia na trasie Olkusz Super Sam – osiedle Młodych pasażerowie będą poruszać się tylko jedną linią miejskiej komunikacji (M).

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
15 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Propozycja
Propozycja
12 lat temu

Panie Gleń niech pan zostawi ten związek w spokoju i niech pan przychodzi do mnie do pracy. W tym Związku nic poczciwego już Pan nie zrobi, a jak tak dalej będzie pan rządził to jeszcze może dojść do jakiegoś nieszczęścia. Zwłaszcza, że różne głupoty się pana trzymają. Przyjdzie pan do mnie na jesienne zbiory warzyw i owoców. Jest to praca dla Pana ta zwłaszcza przy zbiorach owoców w sam raz. Nie musi pan się wspinać po drabinie, sięgnie Pan tymi długimi łapami po najwyżej rosnący owoc. Praca na świeżym powietrzu dobrze panu zrobi. To nie to samo co za biurkiem. Wysiłek umysłowy zero. A płaca od zerwanego owocu. Ile pan zdoła zerwać tyle pan zarobi. Nie będzie pan miał żle. A póżniej, zobaczymy, jak się będzie pan starał. Coś dla Pana znajdę. Będzie pan miał święty spokój od tych wszystkich, którzy na panu wszystkie psy wieszają. No to co? przychodzi pan?

MMMMM
MMMMM
13 lat temu

Osoby jadące z osiedla młodych nie będą mogły dojechać do supersamu IDIOTYZM

Edgar
Edgar
13 lat temu

Najlepszym rozwiązaniem będzie , aby autobus na Osiedle Młodych rozpoczynał kurs z przystanku przy fabryce na 1000-lecia, albo nawet na skrzyżowaniu Biema, Dworskiej z al. 1000-lecia. Ponadto proponuje likwidację przystanków przy Banku Śląskim i przy Skarbku. Po co one. Przy supersamie też jest niepotrzebny. Najlepiej jakby bazą ZGK był dawny dworzec PKS, albo nawet baza PKS na 1000-lecia.

qwerty
qwerty
13 lat temu

Każdy się już przyzwyczaił, można była dac mniej kursów w ciągu dnia, zawiesic na czas wakacji a nie!!! teraz wszyscy będą się kisic w mniejszych busach/autobusach. Oczywiście Ci z góry nie widzą w tym problemu bo jeżdżą sobie eleganckimi samochodami.

PEPA
PEPA
13 lat temu

[quote name=”Adam84″]Jak burmistrz moze patrzec jak taki idiota wydaje pieniadze podatnikow. Panie Burmistrzu prosze wyrzucic tego glenia bezmozgiego. Niech wyjasni za co wyrzucili go z urzedu marszalkowskiego i pkm. Niech mieszkancy olkusza dowiedza sie kto siedzi w radzie miasta.[/quote]

A może go nie wyrzucili …??? Skąd masz taką wiedzę? Czy jesteś może KIKĄ z Transportowca lub jego adwokatem??? Masz może też uszka na gumce, żeby ci nie odpadły? A może ty jesteś PP z powiatu?
Nie nazywaj kogoś swoim imieniem i nie udaj, że jesteś masz mózg, bo będziesz tylko zwykłą świnką z różowym ryjkiem!

Adam84
Adam84
13 lat temu

Jak burmistrz moze patrzec jak taki idiota wydaje pieniadze podatnikow. Panie Burmistrzu prosze wyrzucic tego glenia bezmozgiego. Niech wyjasni za co wyrzucili go z urzedu marszalkowskiego i pkm. Niech mieszkancy olkusza dowiedza sie kto siedzi w radzie miasta.

Matylda
Matylda
13 lat temu

beznadziejny pomysł, żeby się dostać na os. Młodych trzeba będzie się bujać dookoła świata!!! a co z szybszymi połączeniami??? 🙁

PEPA
PEPA
13 lat temu

[quote name=”michau”]Prawda jest taka, że Gleń nic dobrego dla olkuskiej komunikacji nigdy nie zrobił. Burdel jest niemiłosierny, autobusy pamiętające jeszcze Hitlera, przystanki podobne do śmietników, a do tego jeszcze durny rozkład jazdy z dziwadłowatymi nr linii.[/quote]
A… Palanty świecą światłem odbitym od własnej durnoty…

TVP
TVP
13 lat temu

Olkusz Buraczane miasto smród syf i hipermarkety

michau
michau
13 lat temu

Prawda jest taka, że Gleń nic dobrego dla olkuskiej komunikacji nigdy nie zrobił. Burdel jest niemiłosierny, autobusy pamiętające jeszcze Hitlera, przystanki podobne do śmietników, a do tego jeszcze durny rozkład jazdy z dziwadłowatymi nr linii.

PEPA
PEPA
13 lat temu

[quote name=”CONDOR”]Tak przewidywałem ten Gleń to kompletny pajac. On nic, naprawdę nic nie potrafi. To są jego idiotyczne pomysły, które mają na celu zrobić zamieszanie w głowach członkom Zgromadzenia, by Ci w nadziei, że coś się poprawi zwlekali z jego wywaleniem.[/quote]

Tylko kompletny bezmuzgowiec i kutas nazywa innych pajcami sam będąc laleczką, której uszy podtrzymuje gumka.

CONDOR
CONDOR
13 lat temu

Tak przewidywałem ten Gleń to kompletny pajac. On nic, naprawdę nic nie potrafi. To są jego idiotyczne pomysły, które mają na celu zrobić zamieszanie w głowach członkom Zgromadzenia, by Ci w nadziei, że coś się poprawi zwlekali z jego wywaleniem.

vhs
vhs
13 lat temu

450, 460, M, S, W itp.itd…. uporządkujcie w końcu te numery/nazwy linii po czasy wczesnego Gierka jeszcze pamiętają i można odnieść wrażenie, że Olkusz jest metropolią jakąś.

pasażer
pasażer
13 lat temu

Żenada

R.
R.
13 lat temu

Jeden wielki bezsens. Żeby dojechać na osiedle młodych będą ludzie stać koło banku ING żeby wsiąść w M albo będą stać pod skarbkiem żeby wsiąść w 460, 464 i inne, gdzie pojedyncze kursy realizuje się do pętli na Krasińskiego…