simo ukraina3

Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży Olkuskiej „SIMO” w partnerstwie z zaprzyjaźnionym stowarzyszeniem Centrum Czasu Wolnego Młodzieży w Sumach (Ukraina) przeprowadziło akcje „Podaruj Dzieciom Radość”. Była to akcja mająca na celu pomoc dzieciom poszkodowanym w działaniach wojennych na Ukrainie, które zostały przesiedlone z ich rodzinnych terenów.

Stowarzyszenie zbierało na terenie Olkusza słodycze dla dzieci z terenów operacji antyterrorystycznej, które aktualnie przebywają w obozie dla uchodźców w mieście Sumy w północno-wschodniej części Ukrainy.

Do akcji organizowanej przez nasz stowarzyszenie przyłączyło się wiele osób, dla których nie jest obojętny los dzieci przebywających w obozie. Wspólnymi staraniami zebraliśmy łącznie między innymi: 121 czekolad, 5 pudełek cukierków oraz dużą ilość innych słodkości.

Akcja organizowana była na przestrzeni grudnia ubiegłego roku. Dary zostały przekazane na początku bieżącego roku, w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia (na Ukrainie odbywają się one około dwa tygodnie później niż w Polsce). Olkuscy Wolontariusze przewieźli słodkości do Lwowa gdzie przekazali je partnerskiej organizacji, następnie przedstawiciele stowarzyszenia „Centrum Czasu Wolnego Młodzieży” już w Sumach odwiedzili dzieci, które przebywają  w obozie dla przesiedleńców.

simo ukraina1

Dzieci były niezwykle szczęśliwe dzięki słodkim prezentom. W imieniu organizacji SIMO jeszcze raz chcemy podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i podarowali dzieciom uśmiech. Wszyscy wiemy jak bardzo co roku w te dni dzieci czekają na prezenty. W tym roku na Ukrainie dla wielu dzieci najlepszym prezentem byłby powrót do normalności, zakończenie wojny oraz kontynuowanie normalnego życia.

Niestety, nie jesteśmy w stanie dać dzieciom tego czego najbardziej potrzebują… spokoju, ale możemy choćby na chwilę wywołać uśmiech na ich twarzach. Nie należy zapominać o tym, że w państwie które jest sąsiadem Polski trwa regularna wojna i powinniśmy chociaż w taki sposób solidaryzować się z ofiarami tego strasznego konfliktu. Dlatego też jest nam serdecznie miło, że chociaż w niewielkim stopniu mogliśmy zadbać o dzieci w ten szczególny czas.

SIMO

simo ukraina2

simo ukraina4

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anna Kozierska
14 dni temu

Łapcie namiary – http://www.foodandpeople.pl/ Tam macie sporo info na temat wyboru słodyczy. One wcale nie muszą być mega szkodliwe. Kwestia znalezienia odpowiednich i ich jakości.

Reeee
Reeee
9 lat temu

Swietna inicjatywa, szkoda, że o niej nie wiedziałem, też bym wsparł. W ogóle zauważyłem, że o wielu lokalnych inicjatywach Przegląd pisze… po fakcie. A szkoda.

OK.
OK.
9 lat temu

Panie Mariuszu, gratuluję tej akcji i życzę sukcesów. HG.