-W związku z wystąpieniem przypadku zakażenia SARS-CoV-2 decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olkuszu wszyscy uczniowie klasy VI b zostają objęci kwarantanną domową od 27.09.2020 r. do 03.10.2020 r. włącznie. Uczniowie oraz osoby wspólnie zamieszkujące są zobowiązane do pozostania w domu – głosi komunikat zamieszczony 27 września na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Olkuszu.

Dzisiaj o potwierdzonym wystąpieniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 w jednym z oddziałów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Olkuszu poinformowały także władze miasta. Z komunikatu dowiadujemy się również, że poza jedną klasą kwarantanną objęto pięcioro nauczycieli. Do 2 października uczniowie z tej klasy będą uczyć się zdalnie.

– Wdrażamy działania rekomendowane przez służby sanitarne oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Z doświadczeń innych samorządów wiemy, że ich przestrzeganie pozwala uniknąć rozprzestrzeniania się wirusa, przy równoczesnym zachowaniu ciągłości nauczania. Gminne szkoły zostały zaopatrzone w środki ochrony osobistej, dlatego do obecnej sytuacji podchodzimy z dużą uwagą, ale również ze spokojem. Wszystkim zakażonym koronawirusem życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia. W dalszym ciągu apeluję o przestrzeganie zasad dystansu społecznego, jako najbardziej sprawdzonej metody ochrony przez COVID-19 – mówi olkuski burmistrz Roman Piaśnik.

Władze miasta zapewniają, że o wszelkich nowych ustaleniach będą informować na bieżąco.

fot. pixabay.com 

1
Dołącz do dyskusji

Zaloguj się się aby komentować
1 Wątków
0 Odpowiedzi
0 Subskrybentów
 
Najbardziej aktywny
Najczęściej komentowany
1 Autorzy komentarzy
mike Ostatni autorzy komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mike
Zaufany czytelnik
mike

Dobrze, że 27 była niedziela.