kort2 Kopiowanie

Wolbromskie Stowarzyszenie „Czysta Woda” zakończyło budowę nowego kortu tenisowego przy stawach w okolicy Zespołu Szkół Pod Lasem. Chociaż w trakcie realizacji inwestycji  nie zabrakło różnej natury przeszkód członkowie stowarzyszenia z satysfakcją zapraszają do gry. Z kortu można korzystać bezpłatnie.

Dzięki zaangażowaniu grona osób zapuszczone dotąd okolice Zespołu Szkół Pod Lasem w Wolbromiu odzyskują dawny blask, a nawet zyskują zupełnie nowe życie. Nie tak dawno pisaliśmy o oddaniu do użytku pięknego, nowoczesnego placu zabaw, wybudowanego przez Gminę Wolbrom przy udziale środków z programu „Radosna Szkoła”. Powoli, ale systematycznie zakątek ten zyskuje na atrakcyjności i zaczyna tętnic życiem. Miejsce samo w sobie jest piękne i ma duży potencjał. Dodatkowym atutem jest społeczne zaangażowanie ludzi, którzy starają się je rewitalizować.

 

Ukończony niedawno nowy kort tenisowy powstał z inicjatywy gospodarza położonego nieopodal stawu –  Stowarzyszenia „Czysta Woda”. Inwestycja była możliwe dzięki pozyskaniu przez inwestora środków zewnętrznych w wysokości 50 tys. zł z Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego za pośrednictwem LGD „Nad Białą Przemszą”. Pierwotny plan przewidywał budowę asfaltowego kortu przy stawie, na terenie dzierżawionym przez Stowarzyszenie od Gminy Wolbrom. Ponieważ środki z dotacji zostały rozdysponowane już jesienią, ukończenie prac w pierwotnie wyznaczonym terminie, czyli do 31 listopada, z powodu kapryśnej polskiej aury i mokrego terenu się nie udało. W tym czasie postanowiono, że robienie w XXI wieku asfaltowej nawierzchni na korcie do tenisa jest mocno archaiczne i zapadła decyzja o unowocześnieniu projektu – nakładkę bitumiczną miała zastąpić nawierzchnia ze sztucznej trawy. Termin zakończenia prac prolongowano do 31 marca. Konieczne było też szybkie pozyskanie dodatkowych środków na zwiększony zakres prac i lepsze materiały. Z przejściowych  trudności finansowych udało się Stowarzyszeniu wyjść obronną ręką dzięki przychylności burmistrza, który zwrócił się do Rady Miejskiej w Wolbromiu o wyrażenie zgody na udzielenie Stowarzyszeniu pożyczki na wypłacenie należności wykonawcy, do czasu rozliczenia projektu i wpłynięcia na konto „Czystej Wody” dotacji od Marszałka.  

Dziś pożyczka jest już spłacona, a Stowarzyszenie serdecznie zaprasza do korzystania z nowego obiektu sportowego wszystkich chętnych. – Na korcie może zagrać każdy, kto ma na to ochotę, a wstęp jest bezpłatny – podkreśla radny z tamtego rejonu Wolbromia, a zarazem działacz Stowarzyszenia „Czysta Woda” Zbigniew Kolanko. – Zapraszamy do gry w godzinach od 8.00 do 18.00. Przed nami jeszcze uzupełnienie wyposażenia obiektu – co nastąpi już niedługo – w odpowiednie oświetlenie i będzie można grać także po zmroku.

Nowy kort przy stawie to już trzeci tego typu nowy obiekt w Gminie Wolbrom. Do tej pory największym zainteresowaniem graczy cieszył się kort przy DK. Obecnie miłośnicy tenisa będą mogli wybierać i korzystać z kolejnego miejsca do aktywnego wypoczynku przy ul. Pod Lasem lub kortu w Porębie Dzierżnej.

kort1 Kopiowanie

plac zabaw Kopiowanie

czysta woda 3 Kopiowanie

 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
znawca
znawca
8 lat temu

do Janusz. tylko do 18 bo prezes poluje i musi flintę wyczyścić.

Ada
Ada
8 lat temu

Inwestycja na miarę 21w., brawo dla pomysłodawców za rozsadkowy wybór trawki zamiast asfaltu. Obiekt zyskuje bo usytuowany jest w pięknym zielonym terenie. Wiem, ze kort jest bezpłatny, wiem tez jaka jest cena rakiety do gry w tenisa, ceny oscylują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset zlotych. Może warto uruchomic jakas wypozyczalnie sprzetu na wzór innych klubow sportowych.

Janusz
Janusz
8 lat temu

Dlaczego tylko do 18? W wakacje dzień jest długi, a wieczorem chłodniej