podchybie lipiec1

W poniedziałek 4 lipca około godz. 10.45 na drodze wojewódzkiej nr 794 w Podchybiu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Obie kierujące trafiły do olkuskiego szpitala.

Do tej pory udało się ustalić, że kobieta siedząca za kierownicą opla corsy jadąc w kierunku Trzyciąża, nie upewniła się co do możliwości bezkolizyjnego wykonania skrętu w lewo do jednej z posesji. W czasie tego manewru jej pojazd wyprzedzany był już przez citroena. Doszło do zderzenia. Citroen po uderzenia w opla, zahaczył także o słup komunikacyjny oraz ogrodzenie, ostatecznie dachując. Kierujące w wieku 41 i 24 lat z ogólnymi obrażeniami ciała zostały przewiezione do Nowego Szpitala w Olkuszu. Obie były trzeźwe.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Policjanci ustalają okoliczności wypadku.

podchybie lipiec2

podchybie lipiec3

Fot. KPP Olkusz

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
molo
molo
6 lat temu

Czy kierująca citroenem upewniła się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania? Czyli czy m.in. upewniła się w szczególności czy kierująca jadąca oplem nie zasygnalizowala wcześniej zamiaru skrętu w lewo? Trzeba zadać sobie takie pytanie.