Wypadek w Bukownie

5 grudnia br. około godziny 15:20, na ul. Borowskiej w Bukownie nissan zderzył się z daewoo. Do wypadku doszło prawdopodobnie na skutek niezachowania należytej ostrożności przez kierującego nissanem – mieszkańca woj. śląskiego, który na łuku jezdni zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżające daewoo kierowane przez bukowianina. Do olkuskiego szpitala, z urazem kręgosłupa, przewieziony został kierowca daewoo. Policjanci ustalają okoliczności oraz przyczynę wypadku.  

Kradzież na wolbromskim targowisku

5 grudnia br., na targowisku miejskim w Wolbromiu, okradziono mieszkankę Żarnowca. Złodziej ukradł portfel znajdujący się w torebce. Pokrzywdzona straciła dokumenty oraz pieniądze. Postępowanie w tej sprawie prowadzą wolbromscy policjanci.   

 

Włamanie w Kluczach

5 grudnia br. około godziny 16:00 włamano się do domu przy ul. Bolesławskiej w Kluczach. Sprawca wyłamał zamki w drzwiach, wszedł do środka i splądrował pomieszczenia. Właściciel domu ustala, co zostało skradzione. Sprawą zajęli się policjanci z Klucz.

Kradzież z włamaniem w Małobądzu

6 grudnia pomiędzy godziną 14:00 a 19:30 włamano się do domu w Małobądzu (gmina Bolesław). Sprawca wyłamał okno na parterze budynku, wszedł do środka, a następnie ukradł m. in. biżuterię. Pokrzywdzony oszacował wartość skradzionego mienia na około 4.000 złotych. Sprawcy kradzieży z włamaniem grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

Włamania do koparek
 
Nocą 6 grudnia br. skradziono paliwo z trzech koparek pozostawionych na ul. Pakuska w Olkuszu. Sprawca pokonał zabezpieczenia zbiorników paliwa, a następnie skradł łącznie około 200 litrów oleju napędowego o łącznej wartości około 1.100 złotych. Nad sprawą pracują olkuscy „kryminalni”.

Zatrzymano dwóch wandali

Policjanci zatrzymali dwóch olkuszan, którzy 9 grudnia br. około godziny 9:30, w jednej z klatek schodowych bloku mieszczącego się przy ul. Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu wybili szybę w oknie. W chwili zatrzymania 18 i 19 – latek byli nietrzeźwi. Młodzieńcy wkrótce odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Kradzieże na targowisku

Dwóch mieszkańców powiatu olkuskiego okradziono na targowisku przy ul. Świętokrzyskiej w Olkuszu. Pierwszemu z nich, 7 grudnia br., skradziono z kieszeni kurtki portfel. Mężczyzna stracił dokumenty. 11 grudnia br. okradziony został drugi mężczyzna. Z plecaka skradziono pieniądze oraz kartę bankową. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.
    
Włamanie do ciężarówki

11 grudnia br. włamano się do zbiornika paliwa samochodu ciężarowego zaparkowanego na ul. Kruszcowej w Olkuszu. Złodziej ukradł z baku około 200 litrów paliwa o wartości 1.100 złotych. Nad sprawą pracują olkuscy „kryminalni”.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze