Wpadł z damską torebką
6 stycznia. Policjanci zatrzymali 24- letniego olkuszanina, który na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu napadł i okradł mieszkankę miasta. Przewrócił kobietę na ziemię i ukradł jej torebkę. Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za popełnienie rozboju.
Przez głupotę naraził życie kolegów
6 stycznia. Przed sądem rodzinnym stanie 15-letni chłopak, który jechał ulicą Kosynierów i ciągnął za sobą sanki, na których siedziała dwójka kolegów. Na tym nie koniec, na quadzie oprócz niego siedziały dwie osoby. Interwencję podjął patrol Zespołu Ruchu Drogowego. Okazało się, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem i naraził czwórkę pasażerów na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym. 

Przez lód wpadła pod auto
6 stycznia. Mała dziewczynka została ranna w wypadku, do jakiego doszło na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. Kierująca BMW 30- letnia mieszkanka miasta, podczas cofania, najechała tylnym kołem na nogę 5-letniej dziewczynki, która przechodząc przez jezdnię wraz z matką ześlizgnęła się pod samochód. Dziecko trafiło do szpitala w Olkuszu, ma złamaną kość śródstopia.
Kraksa na,, krajówce”
7 stycznia. Kobieta została ranna w wypadku do jakiego doszło na skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza z drogą krajową w Olkuszu. Kierujący range roverem mieszkaniec Załęża uderzył audi, którym kierował olkuszanin. Poszkodowana była pasażerką audi.
Wymusił pierwszeństwo
8 stycznia. Na skrzyżowaniu trasy krajowej z ulicą Kościuszki kierujący fiatem punto, 23- letni mieszkaniec Sułoszowej, skręcając w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu na daewoo leganie, którym kierował 34- letni mieszkaniec Bochni. W wyniku zderzenia do szpitala w Olkuszu trafiła pasażerka daewoo. Kobieta ma złamany krąg szyjny.
Nastolatkowie ukradli auto
9 stycznia. Mieszkanka Olkusza zawiadomiła policję o kradzieży opla astry. Do zdarzenia doszło na ulicy Nullo w Olkuszu. Policjanci znaleźli skradzione auto i zatrzymali trzech olkuszan: 16, 17 i 18 latka. U jednego z nich funkcjonariusze znaleźli kluczyk od skradzionego samochodu. Najmłodszym, którego przekazano rodzicom, zajmie się sąd rodzinny, 17 i 18 latek zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wszyscy odpowiedzą za kradzież. Samochód wrócił do właścicielki.
Na „podwójnym gazie”
11 stycznia. Na drodze w Jeżówce policjanci zatrzymali do kontroli seata toledo, którym kierował 44- letni mieszkaniec wsi. Kierowca był pijany, w organizmie miał około 3, 3 promila alkoholu. Na tym nie koniec. Mężczyzna usiłował przekupić interweniujących funkcjonariuszy, którym w zamian za odstąpienie od sporządzania dokumentacji wręczył 200 złotych. Odpowie teraz za popełnienie dwóch przestępstw – kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz próby przekupstwa policjantów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze